רבעון נוסף של צמיחה למג'יק; עלייה של 72% בהכנסות ל-25 מיליון דולר

הרווח התפעולי ברבעון הרביעי זינק ב-71% ל-3 מיליון דולר

ליאור זנו

חברת התוכנה מג’יק, שרשמה עלייה מטאורית ושילשה את ערכה בשלושת החודשים האחרונים, מפרסמת היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון הרביעי של 2010 ולשנה כולה, בהם היא מציגה המשך גידול בפרמטרים הכלכליים, כפי שהציגה בכל הרבעונים של 2010.

הכנסותיה של מג'יק ברבעון הרביעי זינקו ב-72% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-25 מיליון דולר. הרווח התפעולי שרשמה החברה הסתכם ב-3 מיליון דולר - עלייה של 71% לעומת הרבעון המקביל. למרות הגידול, בשורה התחתונה עמד הרווח הנקי ברבעון הרביעי של 2010 על 3.1 מיליון דולר או 9 סנט למניה - ירידה של 11% לעומת הרבעון המקביל. את הירידה ניתן להסביר ברווח חד פעמי של 2 מיליון דולר שרשמה החברה ברבעון הרביעי של 2009 ממכירת בניין שהיה בבעלותה. בניכוי רווח ההון ממכירת הבניין מדובר בזינוק של פי 2.

מבחינה תזרימית, ייצרה החברה 2.9 מיליון דולר במזומן כתוצאה מפעילותה השוטפת. נכון לסוף 2010 נמצאים בקופת החברה 46.5 מיליון דולר.

מג'יק, שבשליטת קבוצת פורמולה, נסחרת בבורסות ת"א ונאסד"ק. החברה מפתחת פלטפורמת פיתוח יישומים ואינטגרציה. פלטפורמת ה-iBOLT שלה מאפשרת ניהול תהליכים עסקיים וקישור בין מערכות המידע הקיימות בארגון בהספקי פיתוח גבוהים. עד היום, הטמיעה מג'יק בישראל את המערכת בין השאר בסניפי הסופר פארם, מנורה מבטחים, חברת הביטוח הראל, בית ההשקעות אקסלנס, נמל אשדוד אלקטרה, יורוקם תקשורת, בנק מרכנתיל, ביה"ח תל השומר ורשת סטימצקי.

במבט על שנת 2010, עלו הכנסות החברה ב-60% לעומת 2009, והסכתמו ב-88.6 מיליון דולר. הרווח הנקי השנתי עמד על 9.4 מיליון דולר, או 29 סנט למניה - עלייה של 51% לעומת הרווח הנקי בשנה הקודמת. בניכוי הרווח שהניב לה הבניין ב-2009 מדובר בעליה של 124% לעומת אשתקד.

נסיקתה של מג'יק החלה בסוף אוקטובר האחרון, כאשר לפתע, ממניה המרכזת מחזורי מסחר דלילים (ממוצע של 300 אלף שקל ב-2010 בת"א), עברה לרכז 1.7 מיליון שקל בממוצע ביום. יריית הפתיחה למסע החד כלפי מעלה התרחשה עם פרסום דו"חותיה הכספיים לרבעון השלישי, בהם המשיכה להציג גידולים בכל הפרמטרים הכלכליים.

בכל ארבעת הרבעונים של 2010 רשמה מג'יק גידול דו ספרתי בהכנסות. החברה מסבירה את הגידול בהכנסות (וברווחים בעקבותיהן) בצירופה בתחילת השנה של פעילות שירותי ה-IT שרכשה החברה הבת CoreTech ברבעון הראשון של 2010 ובעליה בלקוחות חדשים באירופה.

בשבועות שלאחר פרסום הדו"חות ערך מנכ"ל החברה, גיא ברנשטיין, רוד שואו מחוץ לישראל, ונפגש עם גופים מוסדיים זרים, בכדי לנצל את המומנטום החיובי ולהסב את תשומת ליבו של השוק לחברה. בעקבות הרוד שואו, הנפיקה מג'יק 4.5 מיליון מניות חדשות במחיר של 6.5 דולרים למניה. בהנפקה השתתפו בעיקר גופים זרים והכניסה לקופתה של החברה 26 מיליון דולר.

לדברי גיא ברנשטיין, "העוצמה הפיננסית של החברה ומאמצים שהשקענו בשנת 2010 ימשיכו להוביל את החברה גם בשנת 2011 ויתמכו בצמיחה אורגנית ועל ידי רכישות. אנו צופים עלייה בביקושים למוצרי החברה, במיוחד לאור הצורך הגובר לפתרונות mobile ומחשוב ענן".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker