אי.בי.אי: אמפל מסוגלת להחזיר את חובה גם בתרחיש הגרוע ביותר

אגרות החוב של החברה צנחו בכ-10% בימים האחרונים על רקע המהומות במצרים; אמפל מחזיקה ב-12.5% מ-EMG

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

מאז תחילת האירועים במצרים איבדה מניית אמפל, שבשליטת קבוצת מרחב של יוסי מימן, כ-20% מערכה. אמפל מחזיקה ב-12.5% מספקית הגז המצרית EMG, ובעקבות המהומות האחרונות חוששים המשקיעים מהמשך הזרמת הגז לישראל. אך הסיפור המרכזי הוא באגרות החוב של החברה, שרשמו ירידות חדות בימים האחרונים והתזואות עליהן זינקו - כאשר הן מעניקות אינדיקציה לחששות המשקיעים מפני יכולת החזר החוב העתידית של החברה.

איגרות החוב של החברה מסדרות א',ב', ו-ג' איבדו בימים ראשון עד שלישי כ-10%-14% מערכן. אתמול (ד') התאוששו מעט והיום הן שבות להציג ירידות. על רקע זה מפרסמת היום מחלקת המחקר של אי.בי.אי ניתוח יכולת החזר חוב שביצעה לאמפל.

"בהתרחשות השלילית ביותר בה הספקת הגז נפסקת (תרחיש בעל סבירות נמוכה להערכתו), בידי החברה כיום כמות מזומנים גבוהה ואחזקות בנכסים ברי-מימוש כגון מניות פימי, קאנטרי קלאב כפר סבר וקניון לב המפרץ בחיפה", כותבים במחלקת המחקר של בית ההשקעות.

לפי אי.בי.אי, "אין ויכוח לגבי הצורך הגובה בגז טבעי וביתרונותיו, ולכן להערכתו הסיכון לבי חתימת החוזים והגעה להספקה מינימלית קטן. הסיכון העיקרי הוא הסיכון המדינה ולכן חשוב לציין שההחלטה להפסיק את הזרמת הגז על ידי ממשלת מצרים - משמעותה איבוד הכנסה של 5 מיליארד שקל והפרה של נספח לחוזה השלום. אנו מעריכים כי ההחלטה להפסיק אספקת גז על ידי ממשלת מצרים היא החלטה כבדת משקל והסיכוי שתעשה נמוך".

"כפי שניתן לראות מדו"ח מקורות ושימושים בידי החברה, כמות מזומנים גבוהה מאוד והמינוף נמוך. החברה צפויה להינות בשנים הקרובות מגידול בתזרים. עד 2011 EMG לא הניבה דיבידנדים והושקעו בתשתיות סכומים גבוהים. החל מ-2011 ועד 2015 אמפל תהנה מדיבידנד בסכומים עולים ולאחר מכן מסכום קבוע לתקופה של 18-15 שנים", מציינים בבית ההשקעות, ומוסיפים כי בקופת החברה נמצאים 111.6 מיליון דולר במזומן.

בנוסף, באוקטובר 2012 מכרה אמפל את אחזקותינה בסמייל 012 והרווח הצפוי לה מהמכירה הוא 58 מיליון דולר נוספים, לאחר ניכוי ההלוואות המיוחסות לסמייל.

"בזכות שינוי מבני, אינטגרציה אנכית ותוכנית התרחבות תציג תזרים חיובי אשר יגדל. כבר עכשיו ניתן לראות על פי תוצאות הרבעון הרביעי כי לאחר הרכישות שבוצעו במהלך השנה עומדת ה-EBITDA השנתית המשוקללת על 40 מיליון דולר", כותבים באי.בי.אי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker