הממונה על הנפט אישר לישראמקו ארכה נוספת לחתימת הסכם עם מפעיל ל"שמשון"

השותפות תצטרך להציג הסכם עד ל-15 בפברואר; בדצמבר דווח כי ישראמקו מנהלת מו"מ עם פרייד האמריקאית

ליאור זנו
ליאור זנו

שותפות חיפושי הגז והנפט ישראמקו מודיעה הבוקר לבורסה כי הממונה על הנפט במשרד התשתיות אישר לה ארכה נוספת של שבועיים להצגת הסכם קידוח עם מפעיל עבור רישיון "שמשון" הימי. ישראמקו תצטרך להציג למשרד הסכם כדי להיוותר עם הרישיון עד ל-15 בפברואר. מדובר בהארכה שנייה, לאחר שקיבלה דחייה של חודש עד היום.

בדצמבר האחרון דיווחה השותפות, שבשליטת חיים צוף וקובי מימון כי היא מנהלת משא ומתן מתקדם עם חברת הקידוחים פרייד אינטרנשיונל (Pride International) האמריקאית עבור ביצוע הקידוח, אך עד עתה לא הבשיל המו"מ לכדי הסכם. לפי הערכות אז, נע המשא ומתן סביב עלות קידוח של 275 אלף דולר ליום.

ביוני האחרון דיווחה קבוצת ישראמקו כי בשטח הדרומי של רישיון "שמשון" נמצא מבנה גיאולוגי בעל פוטנציאל גז טבעי בנפח 43 מיליארד מ"ק (BCM) בשיעור הצלחה מוערך של 15%. השותפות החליטה עקרונית לצאת לקידוח בשטח הרישיון הסמוך לגבול הימי עם רצועת עזה - ולא להשיבו לידי המדינה. עלות הקידוח מוערכת ב-60 מיליון דולר, כאשר והחלטה על ביצוע קידוחי הפקה (טסטים) תייקר את הפרויקט ב-15-10 מיליון דולר נוספים.

רישיון "שמשון" משתרע על שטח ים של כ-400 קמ"ר סמוך לקו הגבול הכלכלי שבין ישראל לרשות הפלשתינית. הרישיון מוחזק כיום בידי ישראמקו (79%), שותפות חנ"ל-ים המלח (10%), נפטא (10%) וחנ"ל (1%). לפני כחודשיים חתמה ישראמקו על הסכם העברת 10% מהרישיון לשותפות מודיעין של צחי סולטן ואי.די.בי של נוחי דנקנר, התלויה באישורה של מועצת הנפט שתתכנס במרץ הקרוב.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker