ביקושים של 240 מיליון שקל בשלב הציבורי לאג"ח של אפריקה נכסים

אפריקה גייסה 150 מיליון שקל; הריבית נקבעה על 5.9% - לעומת ריבית מקסימלית של 7.9% שהוצעה בתחילה

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

חברת אפריקה נכסים של לב לבייב, השלימה היום את הנפקת החוב שלה וגייסה 150 מיליון שקל - כמתוכנן. בשלב הציבורי שבוצע היום ביקשה לגייס 30 מיליון שקל כדי להשלים את הגיוס כולו, וקיבלה ביקושים של 240 מיליון שקל.

כתוצאה מהביקושים נקבעה הריבית שיישאו האיגרות על 5.9% - לעומת ריבית מקסימלית של 7.9% שהוצעה בתחילה לקונים. כבר בשלב המוסדי התקבלו ביקושי יתר של 400 מיליון שקל, מתוכם גייסה החברה 120 מיליון שקל - 80% מתמורת ההנפקה. בעקבות הביקושים נקבעה הריבית בשלב המוסדי על 6.7%, וכעת, עם סיום המכרז הציבורי, נרשמה הפחתה נוספת.

איגרות החוב מהסדרה החדשה מובטחות בשיעבוד נכסים במח"מ של 4.6 שנים. מדובר בגיוס אג"ח ראשון בישראל של חברה כלשהי מקבוצת אפריקה ישראל, לאחר שהגיעה במארס האחרון להסדר עם מחזיקי האג"ח לפריסת חובות בהיקף של 8 מיליארד שקל. את ההנפקה הובילה כלל חיתום שבשליטת צחי סולטן ובניהולה של טל רובינשטיין.

אפריקה נכסים פועלת בעיקר בתחום נדל"ן מניב ולמגורים במרכז ומזרח אירופה. חובותיה לבנקים ולבעלי האג"ח נאמדים כיום בכ-850 מיליון שקל. ההנפקה מתבצעת בימים מאתגרים עבור אפריקה, המתמודדת עם שורה של עזיבות מנהלים בכירים בקבוצה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker