נחתם ההסכם למכירת השליטה בפרוקוגניה לצחי סולטן וניר פלג

מניית החברה קופצת ב-28% ומשלימה זינוק של 70% בשבוע; תמורת המניות ישלמו סולטן ופלג 3.3 מיליון שקל

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק

כפי שנחשף ב-TheMarker, הודיעה אמש חברת פרוקוגניה כי חתמה על הסכם למכירת החברה לצחי סולטן, בעל השליטה בכלל חיתום ובשותפות הגז מודיעין וניר פלג, לשעבר מנכ"ל אבגול. השניים רכשו 10.7 מיליון מניות של החברה, המהוות 30% ממנה במחיר של 30.7 אגורות למניה ובסך הכל ב-3.3 מיליון שקל.

כעת מוסיפה מניית פרוקוגניה 27% לערכה במסחר ונסחרת במחיר של 58 אגורות, המשקף לסולטן ופלג כבר כעת רווח "על הנייר" של 47%. את יום המסחר פתחה במחיר של 45.4 אגורות, לאחר שרשמה זינוקים בימים האחרונים.

את המניות רכשו השניים מקבוצה של קרנות הון-סיכון - אייפקס, אוורגרין, סטאר ויטלייף וכור. בנוסף, קיבלו השניים אופציה לרכישת כל כתבי האופציה מסדרה 1 על מניות החברה, תמורת 1.3 אגורות לכתב אופציה ובסך הכל תמורת 76 אלף שקל. האופציה לרכישת האופציה ניתנת למימוש עד ל-3.3.2011.

פרוקוגניה עוסקת בפיתוח טכנולוגיה לניתוח מבנה סוכרים על גבי חלבונים לצורך אבחון מחלות סרטניות וניטור הפיתוח של תרופות ביולוגיות. האבחון מבוסס על העובדה שמחלה סרטנית גורמת לתהליך אנזימטי שמשבש את המבנה הסוכרי על גבי חלבונים ולכן היכולת לאבחן שינויים במבנה הסוכרי בבדיקת דם עשויה לתת אינדיקציה לנוכחותה של המחלה. ניתוח המבנה הסוכרי על גבי החלבון חיוני גם לייעול הפיתוח של תרופות ביולוגיות מקוריות וגנריות שכן מבנה הסוכרים על גבי החלבון משפיע על יציבותו של החומר הפעיל בתרופה ועל עמידותה של התרופה לתנאים של טמפרטורה וחומציות בתהליך הפיתוח והייצור.

פרוקוגניה הפסידה 8.6 מיליון שקל במחזור של 1.3 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2010. החברה צברה הפסד של 77 מיליון שקל והונה העצמי נשחק ל-8.2 מיליון שקל. שווי השוק של החברה הדרדר ל-13 מיליון שקל בעקבות ירידה של 54% ב-12 החודשים האחרונים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker