בן זקן וננוקשווילי מעוניינים להכניס לשלד עמליה 15% מפעילות חיפושי הנפט שלהם

במארס האחרון זכו בן זקן ונניקשוילי יחד עם ACC של חיים לייבוביץ' ברישיון מד אשדוד

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק

השלד הבורסאי עמליה החזקות (לשעבר יובל), מודיע הבוקר כי הוא נמצא במשא ומתן מתקדם למיזוג עם ג'קי בן זקן ואברהם ננוקשווילי. על פי מתווה העסקה, יקבלו בן זקן ונניקשוילי 90% ממניות החברה תמורת הכנסת 15% מפעילות חיפושי הנפט הפרטית שלהם, הכוללת 15% מרישיון "שמן", לשעבר "מד אשדוד".

על פי ההודעה, אישור העסקה תלוי באישור הממונה על הנפט. במארס האחרון זכו בן זקן ונניקשוילי יחד עם ACC של חיים לייבוביץ' ברישיון מד אשדוד, כאשר כיום מחזיקה ACC בזכויות. לחברת מנופים פיננסים של השניים אופציה לרכישת 25% מהתאגיד, שאם תתממש יעמוד חלקה של מנופים בתאגיד שיחזיק את "מד אשדוד" על 25%, בן זקן ונניקשווילי יחזיקו כל אחד ב-12.5% תמורת השקעה של 625 אלף דולר, ו-ACC ב-50% ותשקיע 2.5 מיליון דולר. כעת נראה כי השניים מתכננים להכניס לעמליה 15% מתוך 25% שבידיהם הפרטיות.

רישיון מד-אשדוד מוכר מזה כ-20 שנה, והוחזק עד לפני כשלוש שנים בידי חברות קבוצת מימון: ישראמקו חנ"ל ונפט (35.8%), שותפות גרנית-סונול (38%), דלק קידוחים (22%) ופטרוכימיים (3.8%). בשנים 2003-2000 ביצעו השותפות בשטח הרישיון שני קידוחים (ניר 1 ו-2), אשר הסתיימו בכישלון, ונערכו לביצוע קידוח שלישי וצפוני יותר, במים העמוקים שמול חוף פלמחים (קידוח ים 3).

עמליה החזקות נמצא שבשליטת אלדד גיל (16%) וגלי ליברמן (10.6%) ונסחר בשווי שוק של 25 מיליון שקל בבורסה בתל אביב. החברה מכרה ב-2010 את כל פעילותה בתחום הבניה ואין לה הכנסות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker