בית המשפט הכלכלי דחה את בקשת בונטאן למניעת המיזוג בין IPC לשלדיאלי

מניית שלדיאלי מזנקת ב-50%; IPC מחזיקה 6.8% מהרישיונות "שרה" ו"מירה"

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק

בית המשפט הכלכלי דחה הבוקר את בקשתה של חברת בונטאן הקנדית למניעת המיזוג בין חברת שלדיאלי הבורסאית לבין IPC המחזיקה 6.8% מהרישיונות הימיים "שרה" ו"מירה". בכך, נסללת הדרך לביצוע העסקה, שלאחרונה חששו המשקיעים שתטורפד. אסיפת בעלי המניות שאמורה להתכנס ביום חמישי עוד תצטרך להעניק את אישורה לעסקה. בעקבות הדחייה מזנקת הבוקר מניית השלד הבורסאי מזנקת בכ-50%.

בדצמבר האחרון הודיעה שלדיאלי כי חברת האם (76%) של IPC, בונטאן הקנדית, החליטה לא להמשיך את עסקת המיזוג בין שתי החברות וכי סגירת העסקה בסכנה. את עסקת המיזוג הוביל הווארד קופר, מי שמחזיק את יתר 23% המניות ב-IPC ומנכ"ל החברה. טענתה של בונטאן היתה כי כריתת העסקה מהווה הפרה של הסכם בעלי המניות ב-IPC, ופגיעה בזכויותיה המוקנות.

לפני כחודש החלה לפעול בבית המשפט המחוזי בתל אביב המחלקה הכלכלית, שהיא הגרסה הישראלית לבית המשפט המיוחד לחברות ודיני ניירות ערך הפועל במדינת דלאוור בארה"ב. אחת ממטרותיה של המחלקה היא לזרז את ההליכים המשפטיים בין החברות. ואכן, במקרה זה, הבקשה למניעת העסקה הוגשה לפני כשבועיים, הדיון בהשתתפות מנכ"לי החברות התקיים ביום חמישי, והחלטת השופטת רות רונן התקבלה הבוקר.

את IPC ואת קופר ייצגו עורכי הדין נדב ויסמן, אור בראון גיל ואדם שפירא ממשרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק גבע & לשם ברנדויין. באפשרותה של בונטאן להגיש ערעור על החלטת בית המשפט הכלכלי לבית המשפט העליון.

ב-17 באוקטובר הודיעה שלדיאלי (לשעבר חופית), שבשליטת ירון ייני, כי חברת IPC קיימן תכניס את פעילותה לתוכו תמורת 90% ממניות השלד, הכוללת 50% מ-IPC Partnership , המחזיקה ב-13.6% מהרישיונת הימיים שרה ומירה, בהן השותפות הגדולות הן עמנואל אנרגיה של הכשרה אנרגיה ומודיעין של צחי סולטן ואי.די.בי של נוחי דנקנר.

מניית שלדיאלי בשנה האחרונה:

מספר ימים טרם ההודעה נודע כי עופר השקעות הפרטית של האחים סמי ויולי עופר כי רכשה 50% מ-IPC Partnership תמורת תשלום חלקה של IPC קיימן בפיתוח הרשיונות, עד 28 מיליון דולר. הפעילות שאמורה להכנס לתוך שלדיאלי היא זו שנותרה בידי השותפים הקנדים, משמעה 6.8% מ"שרה" ו"מירה", הנקיים מהצורך לממן את הקידוח, ולא החברה השלמה, הכוללת כעת גם את משפחת עופר.

רישיונות "שרה" ו"מירה" נמצאים בים העמוק, 40 ק"מ מערבית לחדרה וסמוכים ל"תמר" ו"דלית". על פי דו"ח של חברת צ'פמן, שפורסם על ידי שלדיאלי, קיימת הסתברות גיאולוגית של 43% למציאת גז טבעי בהיקף 4.77 TCF (טריליון רגל מעוקב) בשני הרישיונות. בניגוד לדיווחים דומים שנצפו עד כה ברישיונות ימיים אחרים, צ'פמן מעניקה הסתברות מסחרית שהינה מופרדת מזו הגיאולוגית ועומדת על 40%. עופר נמרודי הכריז בעבר כי השותפות מתכננות לצאת לקידוח במחצית השנייה של 2011.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker