בעקבות החלטת נתניהו: ירון זר מוריד את מחירי היעד למניות הגז

זר מוריד את מחיר היעד לרציו למחיר הנמוך ב-18% ממחיר השוק ■ "החלטת נתניהו הינה אבן דרך משמעותית בתהליך תיקון החקיקה של מיסוי שותפויות הגז - אמנם מדובר בתהליך שעלול להימשך חודשים אך הכיוון ברור" ■ "הפרס בתרחיש שבו אולי ימצא נפט בלוויתן בימים הקרובים עשוי להיות ענק"

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

אנליסט האנרגיה של כלל פיננסים, ירון זר, מוריד את מחיר היעד ל למחיר הנמוך ב-18% ממחיר השוק, ו במחיר הנמוך ב-7% ממחירה בבורסה.

בעקבות החלטתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, , מוריד הבוקר ירון זר, אנליסט האנרגיה של כלל פיננסים, את מחירי היעד והמלצותיו לשותפות ב"תמר" ו"לוויתן". עבור השותפות בתמר - ישראמקו, מוריד זר את המלצות ל"תשואת שוק" מ"תשואת יתר" ועבור רציו מ"תשואת שוק" ל"תשואת חסר".

לשותפות אבנר מוריד זר את מחיר היעד ל-2.6 שקלים - 5% מעל מחיר השוק, לדלק קידוחים הוא מוריד למחיר של 14.9 שקל ליחידה, 5% מעל השוק, לישראמקו ל-39 אגורות, שהן 7% מתחת למחיר הנוכחי, ועבור רציו ל-50 אגורות - מחיר הנמוך ב-18% ממחיר השוק שלה. זר כותב כי החלטתו של ראש הממשלה לאמץ במלואן את המסקנות מהווה "הפתעה למשקיעים ועבורנו שכן ציפינו לריכוך נוסף בהמלצות, בעיקר בנוגע לתמר. לאור זאת, אנו מורידים מחירי יעד והמלצות לשותפויות הגז. נזכיר כי פוטנציאל הנפט אינו מגולם במחירי היעד שלנו".

"החלטת נתניהו הינה אבן דרך משמעותית בתהליך תיקון החקיקה של מיסוי שותפויות הגז", כותב זר ומוסיף כי "אמנם מדובר בתהליך שעלול להימשך חודשים אך הכיוון ברור. משלב זה אנו מתמחרים את מניות הגז בהנחה שהדוח יתקבל במלואו".

עם זאת, זר אינו שלילי לגמרי וכותב כי פוטנציאל הנפט אינו מגולם באבנר ודלק קידוחים: "הפרס בתרחיש שבו אולי ימצא נפט בלוויתן בימים הקרובים עשוי להיות ענק. נזכיר כי TCF 16 גז טבעי שווה ערך לכ-3 מיליארד חביות נפט (אומדן העתודות העשויות להימצא בשכבת הנפט הראשונה בלוויתן), כאשר שווי חבית נפט גבוה משווי חבית גז טבעי. פוטנציאל זה לא נלקח בחשבון במודל שלנו. להערכתנו, המחירים הנוכחיים של מניות אבנר ודלק קידוחים אינם מגלמים את פוטנציאל הנפט".

זר גם מוסיף כי "להערכתנו, באם ימצא נפט בלוויתן אזי זה יצביע על פוטנציאל למציאת נפט באותה שכבה, ובפרט על סיכוי גבוה לנפט בתמר הודות למאפיינים הדומים וסמיכות המבנים".

ערן יונגר מוריד המלצה לשותפויות הגז ל"החזק"

ערן יונגר, אנליסט האנרגיה של מגדל שוקי הון, ממשיך להמליץ להיחשף לסקטור הגז דרך קבוצת דלק ואף דרך השותפויות דלק קידוחים וישראמקו. עם זאת, יונגר מעדכן מטה את מחירי היעד שלו למניות המגזר, ואת המלצתו לדלק קידוחים, ישראמקו ורציו ל"החזק" מהמלצת "קנייה". לקבוצת דלק (קנייה), אבנר ודלק אנרגיה (החזק), לא משנה יונגר את המלצתו.

"מבחינת שווי החברות, נקודת האור החיובית היחידה במקרה זה היא אימוץ מהיר של מסקנות הוועדה וקידום חקיקה בטווח זמן שימנע עיכובים בפיתוח הפרויקט והסגירה המימונית" כותב יונגר.

לקבוצת דלק מעניק יונגר מחיר יעד של 1,046 שקל, גבוה ב-17% ממחיר השוק שלה הבוקר. לדלק אנרגיה מחיר של 1,344 שקל, נמוך ב-6% ממחירה הבוקר, לדלק קידוחים מחיר של 15.1 שקל הגבוה ב-7% ממחיר השוק ולאבנר מחיר יעד של 2.5 שקל - בהתאם למחיר בו היא פתחה הבוקר.

שתי המניות הנוספות שאינן מקבוצת דלק - ישראמקו ורציו - מקבלות התייחסות מיוחדת. לרציו מעניק יונגר מחיר יעד של 58 אגורות, נמוך ב-5% ממחיר הפתיחה שלה ומסביר כי "בשלב זה מתמחרת רציו במלואה את האופציה על הנפט ועל כן המלצתנו היא "החזק", למרות פרמיה של כ-5% על מחיר הבסיס הבוקר, מרבית האפ-סייד בהינתן ממצאים נוספים טמון במניה זו".

ישראמקו, השותפה בתמר, מקבלת דווקא מחיר אופטימי יוותר של 46 אגורות, גבוה ב-9% ממחירה הבוקר. עם זאת, מסביר יונגר כי "דיסקאונט של כ-9% בהשוואה למחירה הבוקר אינו מהווה המלצת 'קנייה', יחד עם זאת אנו ממליצים לנצל חולשה במניה להגדלת ההחזקה".

יונגר מסביר את הירידה במחירי היעד בכך ש"לאחר ריכוך מסויים מהמלצות הביניים, הערכת השווי שלנו שקללה אימוץ של כ-75% מהמלצות הוועדה אולם לאחר הודעת רוה"מ מאמש אנו מעריכים כי המלצות הוועדה יתקבלו במלואן גם בהמשך הדרך הפתלתלה".

"אנו סבורים כי בשלב זה המניות מתומחרות קרוב לשוויין הכלכלי כאשר הצפת ערך נוספת עשויה להיות בטווח של חודש-חודש וחצי עם הגעה לשכבת המטרה השנייה וקבלת התשובות בקשר להמצאות הנפט" כותב יונגר ומעריך בשלב זה "אופציה זו על הנפט בשווי של כ-600 מיליון דולר. נוסף על כך, למרות אימוץ כל מסקנות ששינסקי במודל הערכות השווי אנו עדיין עשויים לראות מאבקים ושינויים עד לאישור והחלת המסקנות בממשלה ובכנסת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker