בן זקן ולייבוביץ' מעוניינים לגייס כ-100 מיליון שקל לחברה הפרטית המחזיקה ב"מד אשדוד"

מנופים של בן זקן עולה ב-5% - ככל הנראה מכיון שהיא מחזיקה באופציה לרכישת 25% מהחברה הפרטית

ליאור זנו
ליאור זנו

ג'קי בן-זקן ו-ACC של חיים לייבוביץ' מעוניינים לגייס כ-100 מיליון שקל לחברה הפרטית שלהם המחזיקה ברישיון החיפושים הימי "מד אשדוד".

ביום שני הקרוב יערכו השניים פגישה עם מספר משקיעים פרטיים לצורך גיוס הכספים. בהמשך מתכננים השניים להנפיק את החברה בבורסה. על רקע זה עולה מניית חברת מנופים הבוקר ב-5%, מכיוון שבידה אופציה לרכישת 25% מהחברה הפרטית שכיום נמצאת רק בידי השניים.

לפני כחודשיים הודיע בן זקן כי בכוונתו לרכוש את אחוזי שותפיו במנופים ולהשתלט עליה. אז, אמרו מקורבים לחברה כי שלושה משקיעים שהביעו עניין בהזרמת כספים לחברה כחלק מביצוע המהלך הם אילן בן דב השולט בפרטנר, מאיר שמיר ודש אייפקס. אין מניעה כי מדובר באותם משקיעים גם כעת.

חברת מנופים פועלת בתחום הנדל"ן המניב ובתחום היזמות בארץ ובחו"ל. בנוסף, החברה נכנסה בשנה האחרונה לתחום חיפושי הגז והנפט הלוהט. בפברואר האחרון חברו בן זקן וננוקשווילי לאיש העסקים לייבוביץ וקיבלו את רישיון החיפושים הימי "מד-אשדוד".

למנופים אופציה ל-25% מהתאגיד שיחזיק את מד אשדוד, שמוחזק כעת רק בידיהם הפרטיות של בעלי השליטה. בתחילת ינואר הודיעה החברה כי האסיפה הכללית אישרה את מימוש האופציה. אם תממש את האופציה, יעמוד חלקה של מנופים בתאגיד שיחזיק את "מד אשדוד" יעמוד על 25%, בן זקן ונניקשווילי יחזיקו כל אחד ב-12.5% תמורת השקעה של 625 אלף דולר, ו-ACC ב-50% ותשקיע 2.5 מיליון דולר.

בן-זקן ו-ACC זכו ברישיון במרץ האחרון. רישיון מד-אשדוד מוכר מזה כ-20 שנה, והוחזק עד לפני כשלוש שנים בידי חברות קבוצת מימון: ישראמקו חנ"ל ונפט (35.8%), שותפות גרנית-סונול (38%), דלק קידוחים (22%) ופטרוכימיים (3.8%). בשנים 2003-2000 ביצעו השותפות בשטח הרישיון שני קידוחים (ניר 1 ו-2), אשר הסתיימו בכישלון, ונערכו לביצוע קידוח שלישי וצפוני יותר, במים העמוקים שמול חוף פלמחים (קידוח ים 3).

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker