נאנט נדל"ן השלימה הנפקת חוב של 63 מיליון שקל

הריבית נקבעה על 7.44% לעומת ריבית מקסימלית של 7.9% - בעיקר הודות לציבור שרכש 56% מתמורת ההנפקה

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

חברת הנדל"ן נאנט השלימה היום גיוס של 63.2 מיליון שקל באיגרות חוב, כפי שתיכננה. הריבית על האיגרות תעמוד על 7.44%, לעומת ריבית מקסימלית של 7.9% שהציעה החברה במכרז, זאת הודות לביקושים גבוהים מ-70% מכמות האג"ח שהוצעה - בעיקר על ידי הציבור שביקש לרכוש 58.7 מיליון שקל.

56% מתמורת ההנפקה, 35.5 מיליון שקל, גויסו מהציבור, ו-27.7 מיליון שקל גויסו מגופים מוסדיים. בהנפקה לא נשאו גופי החיתום התחייבות חיתומית ושימשו כמפיצים בלבד. בקונסורציום השתתפו כלל חיתום, מנורה, פועלים אי.בי.אי, אנליסט, דיסקונט, גיזה וטיטאן.

בסוף אוקטובר אישרה מידרוג לנאנט נדל"ן דירוג Baa1, ושינתה את האופק משלילי ליציב לסדרות ב' ו-ג', כמו גם לסדרת אג"ח חדשה של עד 60 מיליון שקל. תמורת ההנפקה תשמש לצורך פעילותה השוטפת של החברה. תשלום קרן האג"ח יתבצע בדצמבר של השנים 2012-2017 וייפרש על פני שישה תשלומים שנתיים.

נאנט נדל"ן היא חברה פרטית, אך מדווחת לבורסה הישראלית מכיון שאיגרות החוב שלה נסחרות בה. נאנט נמצאת בשליטת החברות הציבוריות (32.6%) ו (21.5%). בסך הכל, מעורבת כיום החברה ב-25 פרויקטים בהיקף של כ-13,684 יחידות דיור.

לפני חודש השלימה נאנט גיוס של 27 מיליון שקל (כ-22.75 מיליון זלוטי פולני) - מתוך 40 מיליון שקל שביקשה לגייס, בהנפקת אג"ח בבורסה הפולנית. הגיוס התבצע על ידי חברת רוביג המוחזקת על ידי נאנט בשיעור של כ-44.5% ומרכזת את פעילותה בפולין. בסך הכל השלימה רוביג 4 הנפקות בהיקף כספי של כ-224 מיליון שקל תוך פרק זמן של חודשיים.

אוסקר כצנלסון, מנכ"ל נאנט, אמר כי "נאנט מודה למשקיעים על האמון, ומתכוונת לנצל את תמורת ההנפקה להמשך פיתוח עסקי הנדל"ן במדינות הפעילות השונות, והן לשיפור מיצובה הפיננסי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker