ביקושי יתר של 400 מיליון שקל בשלב המוסדי של גיוס החוב של אפריקה נכסים

אפריקה נכסים ביקשה לגייס 150 מיליון שקל בהנפקת סדרת אג"ח חדשה ■ מדובר בגיוס אג"ח ראשון בישראל של חברה כלשהי מקבוצת אפריקה ישראל - לאחר שהגיעה במארס האחרון להסדר עם מחזיקי האג"ח לפריסת חובות בהיקף של 8 מיליארד שקל

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק

היום בוצע השלב המוסדי בהנפקת איגרות החוב של אפריקה נכסים של לב לבייב, במסגרתה ביקשו לגייס 150 מיליון שקל באמצעות הנפקת סדרת אג"ח חדשה תמורתה ישועבדו נכסים. ל-TheMarker נודע כי בהנפקה נרשמו ביקושי יתר של 397 מיליון שקל - יותר פי 3 מהסכום הראשוני הנדרש. זאת משום שבשלב המוסדי ניתן לגייס רק כ-80% מההנפקה, שהינם 120 מיליון שקל.

מדובר בגיוס אג"ח ראשון בישראל של חברה כלשהי מקבוצת אפריקה ישראל, לאחר שהגיעה במארס האחרון להסדר עם מחזיקי האג"ח לפריסת חובות בהיקף של 8 מיליארד שקל.

האיגרות מובטחות בשעבוד נכסים והריבית המקסימלית שהוצעה על ידי החברה עמדה על 7.9% צמודים למדד, במח"מ של 4.6 שנים. הסכום שיגויס מכלל הביקושים, כמו גם הריבית שיישאו האיגרות, עדיין לא נקבעו. עם זאת, על פי הערכות, תיקבע הריבית על פחות מ-7%. את ההנפקה מובילה כלל חיתום.

אפריקה נכסים פועלת בעיקר בתחום נדל"ן מניב ולמגורים במרכז ומזרח אירופה. חובותיה לבנקים ולבעלי האג"ח נאמדים כיום בכ-850 מיליון שקל. ההנפקה מתבצעת בימים מאתגרים עבור אפריקה, המתמודדת עם שורה של עזיבות מנהלים בכירים בקבוצה - כך עזב באחרונה במפתיעה ריצ'ארד מרין, מנכ"ל אפי ארה"ב, ולפני כשבועיים הודיע רון פאינר, סמנכ"ל הכספים, על סיום תפקידו.

בשבוע שעבר העריך האנליסט אורי ברטוב מלאומי פרטנרס כי "עקב מכירת כמה נכסים מהותיים בישראל בשנתיים האחרונות, קטן משמעותית חלקו של השוק הישראלי בפעילות החברה - דבר המגדיל את הסיכון בפעילות החברה. מצד שני, בחלק מהשווקים במזרח אירופה שבהם פעילה החברה, ניכרת התייצבות והתאוששות בשוק הנדל"ן, מה שמעיד על סיכויים נמוכים לירידה משמעותית נוספת בשווי הנכסים ולחידוש פיתוח פרויקטים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker