הזדמנות ישראלית הכניסה 14 מיליון שקל לקופתה ממימוש אופציות

מדובר בחלק ממבנה ההנפקה - בה קיבלו המחזיקים את האופציות שנמצאו כבר אז בתוך הכסף

ליאור זנו
שתפו בפייסבוק

הזדמנות ישראלית, שותפות חיפושי הגז של אורי הלמן ואורי אלדובי, הודיעה אמש על נדבך מוצלח נוסף בהנפקה המדוברת שביצעה. אתמול פקעו אופציה מסדרה 1 של השותפות, ומתוכן מומשו 149.3 מיליון יחידות, כמעט רוב מוחלט, שהכניסו לקופתה 14 מיליון שקל. אך אין פלא שהאופציות מומשו- כבר במועד הנפקתן הן נמצאו עמוק בתוך הכסף.

ביולי האחרון הונפקה השותפות, שהכריזה כי ברצונה להיכנס לתחום חיפושי הנפט והגז על ידי הלמן ואלדובי, שעסקו עד אז בפיננסים בלבד. לשותפות היו 10% בשני רישיונות שרכשה רק כמה חודשים מוקדם יותר בכמה עשרות אלפי דולרים. למרות זאת, הצליחה לגייס כ-100 מיליון שקל בהנפקה הראשונה לציבור. זאת, בעיקר הודות למבנה ההנפקה שלה, שהובילה כלל חיתום שבשליטת צחי סולטן ובניהולה של טל רובינשטיין, שהעניק יחד עם היחידות אופציות ללא תמורה, הצמודות לדולר שנחלש מאז.

יחד עם כל יחידת השתתפות, קיבלו המזמינים בהנפקה אופציות מ-4 סדרות נוספות - "חצי אופציה" (על כל שתי יחידות) מסדרה 1, אופציה אחת מסדרה 2, "אופציה וחצי" (על כל 3 יחידות) מסדרה 3 ו-2 אופציות מסדרה 4. מחיר המימוש של אופציה מסדרה 1 עמד על כ-9 אגורות.

מחיר יחידת השתתפות של הזדמנות ישראלית אתמול (א') בסיום המסחר עמד על 19.1 אגורות - גבוה ב-10% ממחיר ההנפקה. כיום, גם אופציה מסדרה 2 הניתנת למימוש עד לסוף 2011 נמצאת בתוך הכסף במחיר מימוש של 18.1 אגורות.

במועד ההנפקה, היו רבים שביקרו את הנהירה הציבורית אחרי הנפקות "חלום" שכאלו. מנהל השקעות בכיר אמר אז כי בהנפקות מהסוג הזה "המשקיעים הם דווקא משקיעים מתוחכמים, שכן המבנה הוא כזה שבו המשקיעים הרוויחו מיידית. עם זאת, בהמשך, הציבור יפסיד בגדול כי אותם משקיעים יודעים שיוכלו בהמשך ל"דחוף" את יחידות ההשתתפות שקנו לציבור ולהרוויח על גבו".

בחמשת החודשים מאז הנפקתה ידעה מניית החברה עליות ומורדות - גם באופן מילולי. בחודש הראשון להיסחרה זינקה יחידת ההשתתפות, שהונפקה במחיר של 17.3 אגורות, ב-25%. בשבועיים העוקבים צנחה בחדות עד למחיר של 16.5 אגורות, בשל הודעתו של הממונה על הנפט כי הוא מקפיא את כל אישורי העסקות בתחום - מה שהעמיד את אחזקתה של הזדמנות ישראלית ברישיונות שרכשה וטרם אושרו בסכנה.

עם זאת, רכישתה האפשרית של השותפות 10% בששת הרישיונות הימיים המכונה "פלאג'יק" וסמוכים ללויתן בחוד ספטמבר, סייעו ליחידות להתאושש ולהגיע לשיא של 22 אגורות. המלצות ועדת ששינסקי שבו למשוך מטה את המחיר, אך ההכרזה בשבוע שעבר כי קיים גז טבעי בהיקף עצום במבנה "לויתן" עודדה את המשקיעים ומשכה אותה מעלה.

כיום מחזיקה הזדמנות ישראלית ב-10% מששת רישיונות פלאג'יק וב-10% מהיתר "גל" שעדיין רחוק מביצוע קידוח, יחד עם רציו. בשתי עסקות אלו היא עדיין ממתינה לאישורה של מועצת הנפט. כן מחזיקה השותפות ב-10% מרישיון "שרית" בשדה חלץ, שאמנם מצאו בו נפט בשנות ה-50, אך בקידוח נמצאו מים מלוחים בלבד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker