מסע המימושים של קרדן נמשך: מוכרת בנק באוקראינה ונדל"ן בסין ב-84 מיליון יורו

קרדן תרשום הפסד של 30 מיליון יורו אך תסיים את חשיפתה לבנק האוקראיני שהסב לה הפסדים כבדים

יורם גביזון
יורם גביזון

חברת TBIF מקבוצת קרדן אן.וי יוצאת מהשקעה כושלת בשוק הפיננסי במזרח אירופה בעקבות בחינה מחודשת של האסרטגיה שלה בשוק זה. TBIF חתמה על הסכם למכירת כל החזקותיה (84%) בבנק האוקראיני Vab Bank לקבוצת משקיעים שמיוצגת על ידי בנק ההשקעות הרוסי Troika Dialog.

TBIF תקבל 53 מיליון יורו עבור החזקתה בבנק אולם תזרים את מלוא הסכום במסגרת מחויבותה להזרים מקורות לבנק על פי החלטת אסיפת בעלי המניות שלו בדצמבר 2010, כך שהעסקה לא תגדיל את יתרת המזומנים שבידי TBIF. כחלק מהעסקה, תמכור TBIF את החזקותיה ב-Vab Leasing לבנק האוקראיני.

קרדן אן.וי צפויה לרשום הפסד של 30 מיליון יורו בגין העסקה אבל בכך תסיים את חשיפתה לבנק האוקראיני שהסב לה הפסדים כבדים.

בתוך כך, חתמה חברת GTC China שבבעלותה המלאה של קרדן אן.וי על הסכם למכירת מלוא החזקותיה (50%) בפרויקט נדל"ן בעיר Hangzhou תמורת 31 מיליון יורו לחברת הנדל"ן GTC China .Rich תרשום רווח של 7 מיליון יורו מהעסקה וקרדן אן.וי תרשום רווח של 5 מיליון יורו. פרויקט Hangzhou משלב מגורים משרדים ומסחר ומצוי עדיין בשלבי התכנון.

GTC China רכשה את הקרקע לפרויקט זה במחצית השניה של 2008 תמורת 25 מיליון יורו אולם מאז החליטה להתמקד ביזום הקמה והפעלה של מרכזים מסחריים בערי השורה השנייה והשלישית בסין לנוכח הציפייה לעלייה בצריכה הפרטית לנפש במדינה שנהנית משעורי צמיחה דו ספרתית של התוצר בעשור האחרון.

אלן איצקוביץ', יו"ר קרדן אן.וי, אמר שלנוכח השינוי באסטרטגיה של החברה, הוחלט למכור את הפרויקט שמרביתו בנייה של מגורי יוקרה GTC מעורבת ב-7 פרויקטים בערי השורה השנייה והשלישית בסין ומכרה עד כה 10,000 יחידות דיור בערים אלו. GTC China פתחה באוגוסט 2010 את המרכז המסחרי הראשון של החברה בעיר צ'נגדו והחלה בהקמת קניון בעיר Dalian.

2 מימושים אלו מצטרפים למכירת החזקותיה של קרדן תקשורת (18.4%) תמורת 18.9 מיליון דולר בחברת סינטק מדיה בתחילת השבוע ומכירת 16% ממניותיה של חברת הנדל"ן המזרח אירופית Gtc Poland תמורת 195 מיליון יורו. מסע המימושים המזורז של קרדן אן.וי גרם לחברת הדירוג מעלות לאשרר את דירוג איגרות החוב של החברה ברמה +BBB ולשנות את תחזית הדירוג משלילית ליציבה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker