דלק אנרגיה מכרה נכסי אנרגיה בארה"ב ב-11 מיליון דולר

העסקה עשויה להיות הראשונה בסדרה של עסקות שבמסגרתה תימכר כל פעילותה של דלק אנרגיה בארה"ב

חברת דלק אנרגיה, שבשליטת קבוצת דלק (80%), מכרה חלק מנכסי הנפט שלה בטקסס תמורת 11 מיליון דולר. דלק אנרגיה תרשום רווח של 8.5 מיליון דולר שייזקף ברבעון הראשון של 2011.

נכסי הנפט שנמכרו כוללים בארות נפט המפיקות 100 חביות נפט ביום, בניכוי תמלוגים. כחלק מהעסקה, תעביר דלק אנרגיה לרוכשת את מלוא תוצאות הפעילות של הנכסים החל ב-1 בינואר 2011.

בנוסף, מנהלת החברה מו"מ למכירת נכסי נפט וגז כך שהעסקה עשויה להיות ראשונה בסדרה של עסקות שבמסגרתה תימכר כל פעילותה של דלק אנרגיה בארה"ב. דלק אנרגיה מעריכה שמכירת יתרת פעילותה בארה"ב, אם תושלם, לא תניב לא רווח או הפסד מהותיים. בחברה מסבירים את ההחלטה לממש את נכסיה בארה"ב ברצונה להתמקד בעסקי הליבה שלה בישראל נוכח תגליות הגז בתמר דלית ולוויתן.

נכסיה של דלק אנרגיה בארה"ב כוללים 83.5% משותפות Aries שמחזיקה 200 בארות נפט בדרום ארה"ב. חלקה של דלק אנרגיה בעתודות הנפט המוכחות של אריאס מגיע ל-1.3 מיליון חביות נפט ו-1.1 מיליארד מ"ק של גז טבעי.

דלק ארה"ב רכשה בינואר 2008 את הבעלות המלאה בחברת Elk תמורת 96 מיליון דולר, בהלוואה ל-10 שנים בסכום של 100 מיליון דולר מבנק אוף סקוטלנד. פרעון ההלוואה הובטח בשעבוד על כל נכסיה של Elk. נכסים אלו כוללים עתודות מוכחות של 9.2 מיליון חביות נפט, ו-2.5 BCF גז טבעי ששקול אנרגטית ל 430 אלף חביות נפט, וכן זכויות הפקה וחיפושים המשתרעים על 215 קמ"ר ביוטה ובניו מקסיקו.

הנכס העיקרי של Elk הוא זכויות בשדה רוזוולט ביוטה, שבו 16 באורות מפיקות שעתודות הגז והנפט המוכחות שלהן הן 5.1 מיליון חביות נפט ט 1.3 מיליארד מ"ק של גז טבעי. ההכנסות המהוונות (בריבית של 10%) שיפיק שדה רוזוולט הוערכו ב-117 מיליון דולר והעלות החשבונאית של הזכויות בשדה זה רשומות בספריה של דלק אנרגיה ב-106 מיליון דולר נכון לסוף 2009.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker