אקסלנז חותמת עם פייזר על הסכם שני בתוך שלושה חודשים

לאחר החתימה זינקה מניית החברה ב-4.4%; לפי הערכות, הכנסותיה של אקסלנז מההסכם יגיעו ל-500 אלף ד' בלבד

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מניית חברת אקסלנז שבשליטת מורי ארקין עלתה ב-4.4% במהלך המסחר, לאחר שהחברה חתמה על הסכם עם חברת פייזר למתן שירותים ולהשכרת מכשירי BreathID.

פייזר תעשה שימוש במכשירים שפיתחה אקסלנז בניסוי קליני שמבוצע על ידי פייזר בתחום מערכת העיכול. ההסכם כולל השכרת מכשירים של אקסלנז ומכירה של ערכות מתכלות לצורך הניסוי. על פי הערכות, הכנסותיה של אקסלנז מההסכם יגיעו ל-500 אלף דולר, כך שלא צפויה להיות להסכם השפעה מהותית על תוצאותיה הכספיות, אולם אקסלנז סבורה כי ההסכם עם פייזר מהווה הוא הבעת אמון חשובה נוספת במכשיר של החברה.

ההסכם עם פייזר הוא השני של אקסלנז בתוך שלושה חודשים. החברה דיווחה על הסכם לשיתוף פעולה עם פייזר לשימוש במערכת ה-BreathID בשלב השני של ניסוי קליני בתרופה חדשה לטיפול בחולי צהבת נגיפית מסוג C.

הניסוי שהחל בדצמבר 2010 כולל עשרה מרכזים רפואיים בחמש מדינות באסיה. מכשירי ה-BreathID של אקסלנז הוצבו בכל מרכז לבדיקת תפקודו המטבולי של הכבד של הנבדק לפני תחילת הטיפול בתרופה הניסיונית ולצורך מעקב אחר המטופל במהלך הטיפול.

עסקה זו כוללת השכרת מערכות לפייזר, אספקת מערכת מתכלות לביצוע הבדיקות ושירותי תמיכה במהלך המחקר. אקסלנז צפתה כי ההסכם יניב הכנסות של 800 אלף דולר בגין תקופת ניסוי של תשעה חודשים. אקסלנז ציינה ששיעור התחלואה במחלה בארה"ב הוא 1%-2%.

מערכת BreathID משמשת לבדיקה לא פולשנית באמצעות נשימה לאבחון מחלות כבד ומחלות בדרכי העיכול, וכן להתוויית הטיפול המומלץ ולביצוע מעקב אחר המחלות. בדיקה זו היא חלופה לבדיקות פולשניות כמו ביופסיה.

אקסלנז נמצאת בתהליך של החדרת המכשיר לצורך אבחון הימצאותו של החיידק H.Pylori, ולשם כך השלימה הקמת מערך מכירות בארה"ב וחתמה על שלושה הסכמי הפצה ארציים בארה"ב, כשבמקביל השלימה הקמת מערך הפצה עצמאי בארה"ב שכולל עשרות אנשי מכירות ומנהלי מכירות.

אקסלנז הפסידה 16.2 מיליון שקל במחזור של 1.5 מיליון שקל בינואר-ספטמבר 2010, בהשוואה להפסד של 19.6 מיליון שקל במחזור של 858 אלף שקל בתקופה המקבילה ב-2009. ההון העצמי של אקסלנז הוא 26 מיליון שקל, המממנים 57% מנכסי החברה. שווי השוק של החברה הוא 100 מיליון שקל, לאחר עלייה של 19% ב-2010 ועלייה של 3.7% מתחילת 2011.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker