תביעה נגזרת על 23 מיליון שקל נגד דירקטורים באל על: התרשלו באישור מענק לרומנו

לדברי התובע שולמו לרומנו 6 מיליון דולר במשך 3 שנים בעוד שהחברה הפסידה 88 מיליון דולר באותן שנים

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

"נוסחת המענק השנתי של חיים רומנו, לשעבר מנכ"ל אל על, פגומה באופן קיצוני בכל רכיביה והיבטיה עד כדי כך שהיא נעדרת כל אלמנט של תמרוץ" - כך קובע דניאל בן שטרית, בעל מניות באל על בבקשה לתביעה נגזרת שהגיש נגד הדירקטורים של אל על במועד אישור הסכם העסקתו של רומנו.

שטרית הגיש תביעה נגזרת על סכום של 23 מיליון שקל למחלקה הכלכלית בבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עורכי הדין עמית מנור ויוקי שמש וכן עו"ד שלומי מושקוביץ ויניב סטיס ממשרד מושקוביץ סטיס ושות'.

בן שטרית טוען שהדירקטורים התרשלו התרשלות חמורה וקיצונית בתחילת 2005 כאשר אישרו את נוסחת המענק השנתי של רומנו, מבלי שקיבלו מידע מינימלי בנוגע לנוסחה ולהשלכותיה ההרסניות. בן שטרית מציין בכתב התביעה שהדירקטורים אישרו ככל הנראה נוסחת מענק שכלל לא הבינו את רכיביה, את מהותה ואת השלכותיה.

מניית אל על ב-3 שנים האחרונות:

לדבריו, במשך למעלה מ-3 שנים תמימות לאחר אישור הנוסחה דיווחה אל על בדו"חות הכספיים שמנכ"ל החברה מתוגמל בהתאם לשיפור ברווח הנקי בעוד שמענק התמרוץ השנתי של רומנו, שאושר ע"י הדירקטורים, קבעה שהמנכ"ל יתוגמל בהתאם לשיפור ב-Ebitda - כלומר לרווח השנתי לפני הוצאות מימון מסים פחת והפחתות, ולא בהתאם לשיפור ברווח הנקי.

התובע קובע כי מהדיווחים הכוזבים ניתן להסיק 2 מסקנות אפשריות: שהדירקטורים לא הבינו גם בעת שאישרו את הנוסחה המעוותת וגם במשך 3 השנים שלאחריה. המסקנה האפשרית השנייה היא שהדירקטורים שלא הבינו את העיוות שבנוסחה בעת אישורה גילו אחרי כן את המחדל החמור שלהם ובחרו להחביאו במתכוון מציבור המשקיעים.

לדברי בן שטרית, התוצאה של ההתרשלות החמורה היא שבמהלך שנות כהונתו שילמה אל על לרומנו 6 מיליון דולר כמענקים שנתיים מכוחה של הנוסחה המופרכת שאושרה לו על ידי הדירקטוריון, בעוד שהחברה הפסידה 88 מיליון דולר באותן שנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker