קרדן אן.וי במשא ומתן למכירת 15% מ-GTC בשווי מוערך של 250 מיליון דולר

איתן רכטר: קרדן מגדילה נזילות כדי להיערך לניצול הזדמנויות אבל ממשיכה להאמין בפוטנציאל ההשבחה של GTC

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

חברת קרדן אן.וי, שבשליטת יוסי גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, משפרת מהותית את נזילותה באמצעות מכירת נתח בהשקעה הטובה ביותר שביצעה בתולדותיה. קרדן אן.וי הודיעה שתמכור 15% ממניותיה של חברת הנדל"ן GTC, שנסחרת בבורסה בפולין, באמצעות הצעת מכר פרטית למשקיעים מוסדיים.

קרדן החזיקה עד כה ב-43% ממניותיה של GTC והיא בעלת השליטה בחברה. שוויה של חבילת המניות שקרדן תמכור הוא 256 מיליון דולר, לאחר שמניית GTC ירדה ב-8.2% בתגובה לידיעה. קרדן מציינת שבכוונתה להחזיק ב-28% ממניותיה של GTC כהשקעה אסטרטגית לטווח ארוך.

ההכנסות מהמכירה ישמשו את קרדן להגדיל את הגמישות הפיננסית של החברה ביישום האסטרטגיה העסקית שלה. קרדן התחייבה שלא לבצע עסקות במניותיה של GTC ב-15 החודשים שלאחר השלמת המכירה.

איתן רכטר, מבעלי השליטה בקרדן אן.וי, ציין שאין ודאות שהעסקה תבוצע ומימושה מותנה במחיר. לדבריו, החברה קיבלה פניות למכור אחזקות, וסבורה שיש צורך לאזן בין אחזקותיה במניות לבין אחזקותיה במזומן כדי לאפשר לה לנצל הזדמנויות עסקיות. רכטר הדגיש כי בשלב זה אין לתמורה ממכירת האחזקות ב-GTC ייעוד השקעה ספציפי, וגם אין בו צורך לפירעון התחייבויות כספיות.

קרדן החזיקה נכון לסוף ספטמבר 2010 ב-68 מיליון יורו במזומן. קרדן אמורה לפרוע סכום זניח של 17 מיליון יורו עד לספטמבר 2012 וסכום של 539 מיליון יורו מ-2014 ואילך. רכטר אמר שקרדן אן.וי מאמינה בפוטנציאל ההשבחה של GTC פולין והזכיר שחברת הנדל"ן הפולנית מחזיקה בנכסים מניבים ששטחם 523 אלף מ"ר, והיא משלימה את הקמתם של פרויקטים נוספים של נדל"ן מניב בשטח ש 200 אלף מ"ר ובהשקעה כוללת של 200 מיליון יורו.

GTC פולין היא ההשקעה הטובה ביותר שבוצעה בידי קרדן. החברה השקיעה בה בראשונה 6 מיליון דולר ב-94' והיתה החברה הישראלית הראשונה שזיהתה את פוטנציאל הצמיחה של השווקים במזרח אירופה. השווי הנוכחי של אחזקתה של קרדן ב-GTC הוא 732 מיליון דולר (542 מיליון יורו).

GTC מעורבת בבנייה של פרויקטים בשטח כולל של 1.8 מיליון מ"ר. השווי המשוערך של תיק הנכסים הוא 2.4 מיליארד יורו, וערך ההשקעות בנכסים מניבים הוא 1.5 מיליארד יורו. GTC סיימה את ינואר-ספטמבר 2010 ברווח של 8 מיליון יורו במחזור של 115 מיליון יורו, בהשוואה להפסד של 44 מיליון יורו במחזור של 117 מיליון יורו בתקופה המקבילה ב-2009. הכנסותיה של GTC משכר דירה עלו ב-40% ל-92 מיליון יורו בינואר-ספטמבר 2010, כתוצאה מגידול של 10% בשכר הדירה בפרויקטים קיימים וגידול של 30% בהכנסות כתוצאה מאכלוס נכסים מניבים חדשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker