פלוריסטם גייסה 35 מיליון דולר בהנפקת מניות שנייה בארה"ב; המנייה קורסת ב-26%

פלוריסטם מנצלת בכך עלייה של 169% במחיר המניה מתחילת 2011

יורם גביזון

חברת פלוריסטם השלימה גיוס של 35.8 מיליון דולר בהנפקה של 11 מיליון מניות במחיר של 3.25 דולר למניה. בעקבות השלמת ההנפקה, קורסת מניית פלוריסטם ב-26% בהשוואה למחיר הסגירה של המניה אתמול במסחר בנאסד"ק.

פלוריסטם, אשר מפתחת תרופות על בסיס תאי גזע משיליה (תאים שעדיין לא עברו התמיינות לתאי רקמה ספציפית), הגישה טיוטת תשקיף להנפקה של מניות ואופציות בהיקף של עד 75 מיליון דולר, אולם גייסה בהיקף נמוך משמעותית.

פלוריסטם ניצלה עלייה של 169% במחיר המניה מתחילת 2011 להנפקה שנייה בבורסה האמריקאית. העליות במניה נובעות מעסקת ענק בהיקף של עד 1.9 מיליארד דולר בין חברת ספלון לבין חברת מסולבלאסט האוסטרלית, שבדומה לפלוריסטם מתמחה בפיתוח תרופות מתאי גזע ונמצאית בשלב דומה של פיתוח קליני.

מניית פלוריסטם נהנית בשבועות האחרונים גם מהמלצה של בית השקעות קטן בארה"ב שקבע מחיר יעד של 10 דולר, 260% מעל מחיר הבורסה של המניה בעת מתן ההמלצה ו-138% כיום. גורם אחר שתמך במניה היה השלמת תהליך של התייעצות משותפת עם ה-FDA ורשות התרופות האירופית (EMA) שסלל את הדרך להתחלת השלב השני בניסוי הקליני ב-PLX PAD, תרופה לטיפול בטרשת עורקים היקפית בגפיים התחתונות.

פלוריסטם ציינה בתשקיף המדף שתמורת ההנפקה מיועדת למימון הפיתוח הקליני של תרופה זו. פלוריסטם מנוהלת על ידי זמי אברמן ונסחרת בשווי שוק של 110 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker