יורם גביזון

חברת קומברס בוחנת את האפשרות למכור את הבעלות המלאה בחברת ורינט בשווי מוערך של 2 מיליארד דולר כשחלקה של קומברס בתמורה (50%) יגיע למיליארד דולר, כך מדווח העיתון "וול סטריט ג'ורנל". שווי זה משקף פרמיה של 55% ביחס לשוויה הבורסאי של ורינט שעוסקת בפיתוח פתרונות להקלטה וניתוח של מידע קולי וידאו דיגטלי לצורכי ארגוני בטחון ומוסדות פיננסיים.

המכירה עשויה להתקיים לאחר שקומברס תשלים המסירה והפרסום של אחרון הדו"חות הכספיים שלה. מקורבים לקומברס העריכו כי פרסום הדו"ח הכספי המעודכן של החברה עשויה להיות במארס 2011 וציינו כי פרסום זה חיוני משום שלא ניתן יהיה לכנס את אסיפת בעלי המניות של קומברס כדי לאשר את מכירתה של ורינט עד לפרסום דו"חות כספיים עדכניים. קומברס שנסחרת ברשימת המניות דלות הסחירות פינק שיטס, דיווחה בתחילת אוקטובר 2010 על הפסד מצטבר של מיליארד דולר בין השנים 2005 ל-2008 על פי הדו"חות המבוקרים שלה עד לינואר 2009.

קומברס ציינה כי נכון לסוף יולי 2010 היו בקופתה 325 מיליון דולר והעריכה שיחסרו לה 50 מיליון דולר בינואר 2012 לצורך עמידה בהתחיבויותיה הכספיות ומימון פעילויותה השוטפות. קומברס ביצעה מאז כמה מימושים שהבולטים שבהם היתה מכירת החברה הבת אולטיקום ב-90 מיליון דולר לקרן ההשקעות הפרטית פלטינום באוקטובר 2010 כשחלקה במימוש היה 60 מיליון דולר.

שלשום השלימה קומברס מכירה של 2.3 מיליון מניות של החברה הבת ורינט תמורת 35 דולר למניה ובתמורה כוללת של 80.5 מיליון דולר. ה"וולסטריט ג'ורנל" מזכיר שקומברס העמידה את עצמה למכירה אולם לא קיבלה הצעות לרכישת החברה כולה אלא לחלקים ממנה ובעיקר לוורינט שרשמה מחזור של 703 מיליון דולר בשנת הכספים שהסתיימה בינואר 2010.

ה"ג'ורנל" מציין שקומברס שכרה לאחרונה את שירותי בנק ההשקעות רוטשילד ויועץ לרה ארגון כדי לסייע להתוות את האסטרטגיה שלה, כשחברת הרה ארגון Alix Partners מסייעת לקומברס לשפר את רווחיותה התפעולית ואת תזרים המזומנים שלה מפעילותה השוטפת הסתבכותה של קומברס החלה ב-2006 כאשר ה-"וול סטריט ג'ורנל" פירסם תחקיר ולפיו עסקה קומברס בתיארוך מחדש של הקצאת האופציות לבכירי החברה בהתאם למועדים שבהם המניה נסחרת במחירי שפל.

בעקבות הפרסום החל משרד התובע המחוזי בניו יורק לבחון את פרטי הפרשה והגיש כתבי אישום פלילים כנגד יו"ר ומנכ"ל החברה קובי אלכסנדר ובכירים אחרים. אלכסנדר ברח לנמיביה וקומברס שקעה בעבודה הסיזיפית של תיקון דו"חות הכספיים - מלאכה שצרכה מאות מיליוני דולרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker