אורמת טכנולוגיות נערכת לגיוס של 90 מיליון דולר בהרחבת סדרת אג"ח פרטית

באוגוסט 2010 גייסה החברה 142 מיליון דולר - ויישמה בפעם הראשונה את המלצות ועדת חודק

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

חברת אורמת טכנולוגיות עשויה לגייס בשבוע הקרוב 90 מיליון דולר בהרחבת סדרה של איגרות חוב דולריות פרטיות ולא מדורגות נושאות ריבית של 7% למשקיעים מוסדיים. איגרות החוב יימכרו ככל הנראה בפרמיה, כך שהתשואה עליהן תהיה 6.75%.

אורמת טכנולוגיות שבשליטת יהודה ודיתה ברוניצקי, גייסה 142 מיליון דולר באוגוסט 2010 בהנפקה של סדרת איגרות החוב שמשך החיים הממוצע שלה 5.6 שנים. אורמת טכנולוגיות הנפיקה את הסדרה על פי תשקיף מדף שבו ציינה כי בכוונתה לגייס עד 250 מיליון דולר, כך שהחברה תשאף לגייס סכום קרוב ככל האפשר ל-108 מיליון דולר.

החברה הנפיקה את האיגרות ל-9 משקיעים מוסדיים, שרשאים לרכוש נכסים בלתי סחירים כולל עמיתים, קרן הפנסיה הוותיקה של מבטחים, וכן קרן הפנסיה של מנורה. קרן איגרות החוב תיפרע בתשלום אחד באוגוסט 2017.

סדרת איגרות החוב שהונפקה על ידי אורמת בקיץ 2010 היתה הראשונה שבה יושמו המלצות ועדת חודק להסדרת פעילותם של משקיעים מוסדיים בשוק האג"ח הקונצרני. אורמת טכנולוגיות נתנה שעבוד שלילי על נכסיה וכן זכות לפירעון מיידי של הסדרה במקרה של חדלות פירעון של חוב אחר של החברה (Cross Default) והתחייבה לאמות מידה פיננסיות: יחס חוב פיננסי נטו לרווח תפעולי תזרימי (Ebitda) של 7 לכל היותר כשאם היחס יעלה מעל ל-8, תהיה לבעלי איגרות החוב זכות לדרוש את פירעונה המיידי של הסדרה, ובמקרה של יחס חוב ל-Ebita שגבוה מ-7 אך קטן מ-8, תשלם אורמת טכנולוגיות תוספת ריבית של 2% לשנה ואם לא תתקן את היחס בתוך שנה, תהיה לבעלי האג"ח זכות לפירעון מיידי. חתם ההנפקה יהיה דש אייפקס חיתום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker