איום חדש על מכרז ההתפלה באשדוד: קבוצת BGS עתרה נגד מקורות

בקבוצה טוענים כי מקורות בחרה בהצעה היקרה יותר, של קבוצת IVM, שלא עמדה לטענתם בתנאי המכרז

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

שבוע לפני הדיון הצפוי של הממשלה בנושא מכרז ההתפלה באשדוד הגישה קבוצת BGS (ג'י.אי.אס מקבוצת גרנית, שיכון ובינוי, שפיר וברן) עתירה מנהלית נגד חברת מקורות, אגף החשב הכללי חברת מנרב והחברה הספרדית Sadyt.

ב-BGS מבקשים מבית המשפט המחוזי בתל אביב להצהיר כי הצעתה של קבוצת מנרב ו-Sadyt להקמת מתקן התפלה באשדוד פסולה ואינה עומדת בתנאי הסף של המכרז. BGS מבקשת גם כי בית המשפט המחוזי, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, יצהיר כי התנהלות ועדת המכרזים, שנעשתה כביכול על פי פסק דין של בית המשפט מנובמבר 2010, חרגה מהמנדט שניתן לה בפסק הדין, עמדה בסתירה לתנאי המכרז והיתה פגומה ובלתי שוויונית ולכן פסולה.

BGS מבקשת מבית המשפט לבטל את החלטתה של ועדת המכרזים מה-13 בדצמבר 2010 להכריז על קבוצת IVM (מנרב ו-Sadyt) כהצעה הזוכה במכרז, להורות למקורות לבטל את ההסכם שנחתם בינה לבין IVM, להורות למדינה שלא לחתום עם מקורות על הסכם זיכיון לרכישת המים שיופקו במתקן באשדוד על בסיס הטענה ש-Sadyt לא עמדה בתנאי הסף של המכרז, ולהכריז על הצעתה של BGS כהצעה הזוכה במכרז בהיותה הקבוצה היחידה שעמדה בתנאי הסף, או לחלופין להורות על ביטול המכרז כולו.

החלטתם של אנשי BGS לערער על אישרור זכייתה של IVM במכרז מעלה את הסיכוי לביטולו של המכרז ולפרסום מכרז חדש, שכן התארכות התהליכים המשפטיים עלולה לעכב עוד יותר את הקמת המתקן.

BGS ו-IVM התמודדו במכרז להקמת מתקן להתפלת 100 מיליון מ"ק של מי ים באשדוד עבור חברת מקורות, לאחר שרק שתיהן עברו את שלב תנאי הסף ושלב הבדיקה הטכנית. ועדת המכרזים של מקורות הכריזה בנובמבר 2009 על קבוצת IVM כזוכה, ועל הצעתה של BGS כהצעה כשירה נוספת שהגיעה למקום השני.

בקבוצת BGS טוענים שוועדת המכרזים של מקורות היתה נגועה בניגוד עניינים כאשר התבקשה על ידי בית המשפט לדון מחדש בהצעה הזוכה. הם טוענים כי ועדת המכרזים כבר פתחה את מעטפות הצעות המחיר בעת ההכרזה המקורית על הזוכה, ועל כן בחירה בהצעתה של IVM, שהיתה יקרה יותר במאות מיליוני שקלים עמדה בסתירה לאינטרס של מקורות לבחור בהצעה הזולה ביותר.

ב-BGS מדגישים כי לא זו בלבד שהאינטרס של מקורות היה לקבל את ההצעה הזולה ביותר, אלא שמשום שמקורות היתה בעיצומו של ויכוח עם המדינה על מחיר אספקת המים היה ברור שבחירה בהצעה יקרה יותר עלולה להעמיד בסימן שאלה את עצם קיומו של פרויקט מתקן ההתפלה באשדוד עבור מקורות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker