פייפר ג'פרי: טבע העלתה את מחיר הקופקסון ב-15%; מניית החברה עולה ב-1.6%

העלאת המחיר החריגה מעידה על השיפור בכח התמחור של טבע על רקע השקת התרופה האורלית גילניה ■ פייפר ג'פרי חוזר על המלצת "תשואת יתר" למנית טבע ומחיר יעד של 68 דולר למניה שגבוה ב-28% ממחירה של טבע בבורסה

יורם גביזון

חברת טבע העלתה שלשום את מחיר קופקסון, התרופה המקורית שפיתחה לטיפול בטרשת נפוצה, ב-14.9% כך כותב בנק ההשקעות האמריקאי פייפר ג'פרי. העלאה זו היא חריגה ביחס להעלאות המחיר של 10% מידי חצי שנה שטבע ביצעה בשנים האחרונות. בפייפר ג'פרי סבורים כי העלאת המחיר החריגה מעידה על השיפור בכח התמחור של טבע על רקע השקת התרופה האורלית גילניה על ידי חברת נוברטיס באוקטובר 2010. עלות הטיפול של גילניה נאמדת בכ-48 אלף דולר לחולה לשנה - גבוה ב-60% מעלות הטיפול בקופקסון הניתנת בזריקה תת עורית לפני ההעלאה - ו-40% אחריה.

היכולת להעלות מחירים תסייע לטבע לקזז את אובדן ההכנסות הצפוי כתוצאה מהירידה הצפויה בטווח הארוך בנתח השוק של קופקסון בעקבות השקת גילניה. פייפר ג'פרי חוזר על המלצת "תשואת יתר" למנית טבע ומחיר יעד של 68 דולר למניה שגבוה ב-28% ממחירה של טבע בבורסה.

מניית טבע מגיבה בעלייה של 1.6% לעומת עלייה של 0.3% בנאסד"ק. מכירות קופקסון הסתכמו ב 808 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2010 כלומר עליה של 4% בהשוואה לרבעון המקביל לו ב-2009. על פי הערכות קופקסון מספק 30% מהרווח הנקי של טבע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker