הפועלים העמיד הלוואה של 110 מיליון שקל לגאון אחזקות

ההלוואה תשמש לפעילות שוטפת, ביצוע השקעות חדשות ופירעון תשלומים של הלוואות קיימות. מניות גאון אגרו הועמדו כביטחונות

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק

>> בנק הפועלים העמיד הלוואה של 110 מיליון שקל לחברת גאון אחזקות, השולטת בין היתר בגאון השקעות (100%) ובגאון אגרו (100%). ההלוואה, שתמורתה תשמש את גאון השקעות, היא לטווח של שבע שנים, ופירעונה יתבצע בתשלומים חצי-שנתיים החל מיולי 2012. ההלוואה נושאת ריבית פריים בתוספת של 2.4%, ותשמש את החברה, בין היתר, לפעילותה השוטפת, ביצוע השקעות חדשות ופירעון הלוואות קיימות.

כבטוחה להחזר שיעבדה גאון אחזקות את כל מניות גאון אגרו, וכן התחייבה לשתף פעולה עם הבנק ככל שיידרש לצורך שיעבוד המניות שלה בגאון השקעות, המחזיקה בין היתר ב-21.5% ממניות בית ההשקעות מיטב. כמו כן התחייבה החברה כי אם יתקבלו דיווידנדים מגאון אגרו, הרי שהם יופנו לטובת פירעון הלוואת הבנק, וכן ששיעור ההון העצמי מסך המאזן לא יפחת מ-30% או 80 מיליון שקל.

גאון אחזקות נשלטת על ידי משפחת גאון (34%), אינסבורי (23.53%) ודוד אורי (17.28%), ותנוהל החל מהיום על ידי אבי הוכמן, מנכ"ל דואר ישראל לשעבר.

לחברה ענפי פעילות מגוונים: בתחום הקמעונות היא מחזיקה באייס ובאוטו-דיפו; בתחום הפיננסי היא שולטת בבית ההשקעות מיטב, שמוזג עם חברת הבת גאון שוקי הון; ובתחום האגרו היא פועלת בתחום המים, הגז והביוב, בעיקר דרך חברת צינורות המזרח התיכון. החברה, שעם הדירקטורים שבה נמנה גם הזמר יהורם גאון, נסחרת לפי שווי שוק של 159 מיליון שקל.

"ההלוואה שנלקחה נעשתה מתוך הסתכלות קדימה וכדי שלא נצטרך לחכות לרגע האחרון בעת החזר ההתחייבויות שלנו", אמר משה גאון, יו"ר גאון אחזקות. "הגישה שלנו שמרנית, ולכן החלטנו לגייס כסף שישמש אותנו לרכישות נוספות, למיחזור חובות ולהגדלת כרית המזומנים".

את הרבעון השלישי של 2010 חתמה גאון אחזקות בהפסד של 5.5 מיליון שקל המיוחס לבעלי המניות, אך את שלושת הרבעונים הראשונים חתמה ברווח של 7 מיליון שקל. נכון לספטמבר 2010, יתרת המזומנים בקופתה היתה 3.5 מיליון שקל וברשותה היה תיק ניירות ערך בשווי 25 מיליון שקל.

"בשנים הקרובות עלינו לפדות אג"ח של 30 מיליון שקל בשנה. אמנם יכולנו לעשות זאת על ידי ההון שברשותנו, אך העדפנו שתהיה לנו כרית אוויר רחבה. מצב החברה הוא טוב: ההון העצמי שלנו גדל, וגם אם הרווחיות שלנו השנה לא היתה הטובה ביותר, הרי שהיא עדיין סבירה", הסביר גאון.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker