המניה שמוסיפה טעם לתיק ההשקעות

היינץ - 140 שנות קטשופ, והיד עוד נטויה

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נתן שבע

>> היינץ היא חברת מזון אמריקאית המייצרת ומשווקת רטבים, מזון קפוא ומרקים ביותר מ-200 מדינות. עם זאת, יותר מכל מזוהה שמה של החברה ברחבי העולם עם מוצרי הקטשופ שלה. החברה מוכרת כיום כ-650 מיליון בקבוקי קטשופ בשנה.

הכל החל כשהארי היינץ ושותפו קלרנס נובל הקימו את החברה ב-1869. בתחילת הדרך הם מכרו בעיקר מוצרי מזון מוחמץ. השניים נהגו להוביל את הסחורה שלהם בעגלות רתומות לסוסים באזור פנסילבניה. שבע שנים מאוחר נוספו לקו המוצרים שהציעו השניים גם הקטשופ המפורסם, רוטב פלפל וחמאת תפוחים. לקראת סוף המאה ה-19 נסע היינץ לבריטניה עם מזוודה שבה שבעה מוצרים, מהחדשניים ביותר של החברה. המסע הצליח, ועד 1920 כבר ייצרה היינץ בבריטניה 10,000 טונה מוצרים בשנה.

ב-1946 הוביל נכדו של היינץ את החברה להנפקה ציבורית ראשונה בבורסה בארה"ב. באותה שנה גם רכשה היינץ את טונה סטארקיסט, וכן הקימה מפעלי ייצור בהולנד, ביפן ובאיטליה. ב-1972 חצו לראשונה המכירות של היינץ ברחבי העולם את קו מיליארד הדולר בשנה.

היינץ נסחרת כיום בבורסה בארה"ב לפי שווי של 15.7 מיליארד דולר. את ארבעת הרבעונים האחרונים סיימה החברה עם הכנסות בהיקף של 10.4 מיליארד דולר ועם רווח נקי בהיקף של 912 מיליון דולר.

מחיר המניה של החברה קרוב כיום לשיא כל הזמנים, ומשקף מכפיל של 16 על רווחי החברה החזויים ל-12 החודשים הקרובים. מי שהשקיע במניית היינץ לפני 20 שנה קיבל עליה תשואה שנתית ממוצעת נאה למדי בשיעור של 8.5%.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker