המחוזי אישר את פסק הבוררות נגד צ'רלטון

השופט זפט דחה את טענת צ'רלטון שיש לבטל את פסיקת השופטת בדימוס גבריאלה דה ליאו-לוי. חייב את החברה לשלם להתאחדות 12.5 מיליון שקל וביקר את חיים רמון: "עדותו לא משכנעת"

הילה רז
שתפו בפייסבוק

>> פסק הבוררות של הבוררת, השופטת בדימוס גבריאלה דה ליאו-לוי, שקבע כי חברת צ'רלטון תשלם להתאחדות לכדורגל כ-12.5 מיליון שקל בתוספת הצמדה וריבית, ייוותר על כנו - כך קבע ביום חמישי האחרון השופט יהודה זפט מבית המשפט המחוזי בתל אביב. זפט דחה את בקשת צ'רלטון לבטל את פסק הבוררות והורה לצ'רלטון לשלם להתאחדות לכדורגל הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסך מאה אלף שקל.

עקב הפסדה בבוררות עתרה צ'רלטון לבית המשפט כדי לבטל את החלטת הבוררת בשל טענות לניגוד עניינים בהן היתה מצויה לכאורה. צ'רלטון טענה בין השאר כי משרד עורכי הדין שבראשו עומד בעלה של הבוררת, משרד פרופ' יובל לוי, מייצג בהליכים שונים בעלי אינטרסים שלכאורה היה להם עניין בהפסד צ'רלטון. בנוסף טענה צ'רלטון כי הבוררת ידעה שחיים רמון, שר המשפטים לשעבר, מונה לכהן כיועץ בכיר של צ'רלטון, אך למרות זאת היא לא חשפה בפני הצדדים כי למדה עם רמון באוניברסיטה, ניהלה עמו קשר רומנטי כסטודנטית וכי כשר משפטים הוא הביא לכך שהיא ננזפה, לאחר שחתמה על פסק דין ובו נכתב כי נאנסת נהנתה מאונס.

במקביל לבקשה זו הגישה ההתאחדות לכדורגל בקשה לאשר את פסק הבוררת, באמצעות עורכי הדין ברוך כצמן, שי כגן ויותם בלאושילד ממשרד הרצוג, פוקס, נאמן. השופט דחה את טענותיה של צ'רלטון וקבע כי "משמצאתי שאף אחת מהפרשות אינה מבססת חשש למשוא פנים או פגיעה במראית פני הצדק, איני סבור שהבוררת הפרה חובת גילוי שהיתה מוטלת עליה".

זפט אף הביע ביקורת על עדותו של חיים רמון במסגרת ההליך וציין כי העדות "לא נשמעה משכנעת כלל ועיקר ואיני מייחס לה משקל. נראה כי בזמן אמת לא סבר רמון שיש בהליכים שבהם נקט בהיותו שר משפטים בסיס לחשש למשוא פנים מצד הבוררת, ורק לאחר מתן פסק הבוררות גויסו הצעדים בהם נקט רמון כשר משפטים, כבסיס לטענה בדבר חשש למשוא פנים מצד הבוררת". צ'רלטון יוצגה על ידי עורכי הדין רם כספי, גד טיכו, שרון קלינמן ומיכאל נאור.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker