בן-דב מנסה להקטין את התחייבויות טאו על ידי הצעת רכש לאג"ח

ההצעה: רכישת שתי איגרות מסדרה ב', שנפדית ב-2013, תמורת איגרת שנפדית ב-2011-2015

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

>> טאו ממשיכה לפעול לצמצום חובותיה. לאחר שפרעה לבנקים בישראל חובות של יותר ממיליארד שקל (בעיקר לבנק לאומי) ועמדה עד כה בכל התשלומים לבעלי האג"ח, באמצעות מסע מימושים רחב, פירסמה אתמול חברת האחזקות הצעה לבעלי אג"ח מסדרה ב' להחליפן באג"ח אחרות.

טאו, שבשליטתו של אילן בן-דב, מציעה למחזיקי אג"ח מסדרה ב' לרכוש מהם עד 100 מיליון שקל ערך נקוב. התמורה למכירה תהיה עד 50 מיליון שקל ערך נקוב של אג"ח ג'. זאת לפי יחס ההחלפה של 2:1, כלומר כנגד מכירה של כל 2 שקלים ערך נקוב מאג"ח ב' ירכשו הניצעים 1 שקל ערך נקוב מאג"ח ג'. מחזיקי האג"ח צריכים למסור את החלטתם עד 25 בינואר. נכון לאתמול, אג"ח להמרה של סדרה ב' במח"מ של 2.72 שנים, בהיקף של כ-270 מיליון שקל, נסחרות בתשואה לפדיון של 37.5%, המשקפת מחיר של 48.5 אגורות לאיגרת, שעומדת לפירעון בתשלום אחד בסוף ספטמבר 2013.

האג"ח מסדרה ג' בעלות מח"מ של 2.72 שנים, בהיקף של כ-70 מיליון שקל, ונסחרות בתשואה לפדיון של 16%, המשקפת מחיר של 100.5 אגורות לאיגרת ועומדת לפירעון בחמישה תשלומים בפברואר 2011-2015. לפיכך, בעוד חודש אמורה טאו לשלם למחזיקי אג"ח ג' כ-18 מיליון שקל. בהנחה שתהיה היענות מלאה להצעה, התשלום צפוי לצמוח לכ-32 מיליון שקל. ככל הידוע, לטאו יש כיום מספיק כסף בקופתה כדי לעמוד בתשלומים אלה.

כדי להגדיל את נזילותה, החליטה באחרונה טאו, בניהולו של יוסי ארד, לפתוח בהשקעה במניות החברות האחיות שבשליטת בן-דב, סאני וסקיילקס (המחזיקה בפרטנר), בהיקף של עד 150 מיליון שקל. בכוונתה של טאו לנצל את העיוותים בתימחורן של שתי החברות, שלטענת דירקטוריון טאו, נסחרות בעשרות אחוזים מתחת לשווי הנכסי הנקי שלהן (NAV).

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker