האם ההשקעה בחברות התקשורת טובה למחפשי רווחי הון?

ההשקעה לבעלי לב חזק היא השקעה בתחום התוכן

אמיר טייג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

>> תחום שירותי התקשורת היה תמיד אחד התחומים האהובים על המשקיעים הגדולים. התזרים החזק, הביקוש הקשיח והתחרות הנמוכה סיפקו למשקיעים נקודת אחיזה נוחה בתחום שעדיין נתפש בעיני רבים כתחום של צמיחה. ואולם בשנים האחרונות התחלפה הצמיחה ביציבות, ההשקעה הגדולה התחלפה בדיווידנד ענקי והסיכון המחושב נהפך לסיכון נמוך.

הבולטות במגמות אלה הן האינטרנט הסלולרי והטלוויזיה המחוברת לאינטרנט. הביקוש למוצרים אלה צפוי לזנק בשנים הקרובות, ועמו יעלה הביקוש לרכיבים שמשתלבים במוצרים אלה. חברות כמו ARM ו-Nvidia, המייצרות ומתככנות שבבים, צפויות לרכוב היטב על מגמה זו, שכן הן כבר נמצאות בלבם של טאבלטים וסמארטפונים רבים.

העלייה בביקוש לציוד קצה המתחבר לרשת והחדירה של מוצרים אלה לקהל המשתמשים הרחב דורשים מחברות התקשורת לחדש את ההשקעות בציוד. כפי שמסתמן, שוק התקשורת בכללותו, כלומר חברות הסלולר וחברות התשתיות הקוויות, ייכנסו בתקופה הקרובה לגל חדש של השקעות בתשתית. כסף רב צפוי לזרום בשנים הקרובות לחברות טכנולוגיה, כמו אריקסון, חוואווי ו-ZTE, שיתבקשו לעבות את צינורות הדאטה של חברות שירותי התקשורת. בתחום הקווי, חברות שמספקות טכנולוגיה המיועדת לחיבור בתי אב לרשת באמצעות סיבים אופטיים, צפויות גם הן ליהנות מעלייה בביקוש לשירותיהן.

לבסוף, יש קלף משוגע המתאים רק לבעלי לב חזק. תחום התוכן, שעדיין לא הצליח להשתקם מפגיעת המהפכה הדיגיטלית, עושה סימנים חיוביים בתקופה האחרונה. לאחר שנים של גישושים נראה כי חלק מחברות התוכן הגדולות בעולם מצאו דרכים להמשיך ולהפיק רווח מהנכסים שלהן.

אגרגטורים כמו אפל, ופתרונות חומרה כמו זה שהציגה אינטל בשבוע שעבר, עשויים להחיות מחדש חלק מתעשייה חבולה זו וליצור לה מודלים עסקיים חדשים. ייתכן שדווקא בשוק התוכן העולמי יש כיום הזדמנויות השקעה מעניינות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker