צה"ל צימצם את מספר הדירות שירכוש בפרויקט של גינדי

לפני כשנה נחתם הסכם לרכישת מחצית מהפרויקט ברמלה - עד 182 דירות - אך עתה הודיע צה"ל שירכוש רק 91 דירות

רנית נחום-הלוי
שתפו בפייסבוק

>> מינהלת המגורים של צה"ל הודיעה באחרונה לחברת גינדי השקעות כי תרכוש 91 דירות בלבד מפרויקט גינדי סיטי ברמלה, לאחר שלפני כשנה חתמו הצדדים על אופציה לרכישת 182 דירות על ידי אנשי קבע - כך נודע ל-TheMarker. חברת גינדי תוציא כעת לשיווק את יתרת הדירות בשוק החופשי.

החברה ציינה בזמנו כי דירת 95 מ"ר נמכרה תמורת 750 אלף שקל, דירת ארבעה חדרים נמכרה תמורת 850 אלף שקל, ודירת 140 מ"ר נמכרה תמורת 1.1 מיליון שקל. בסך הכל דיווחה החברה במארס 2010 כי הפרויקט שווק בהיקף של כ-170 מיליון שקל.

ואולם הדברים לא התנהלו כמצופה. על הסכם האופציה חתמו חברת גינדי ומינהלת המגורים של צה"ל במארס 2010 לפרק זמן של תשעה חודשים שבו יוכלו אנשי צבא לרכוש קרקעות ל-182 דירות במחיר של 240 אלף שקל לקרקע ליחידת דיור כולל מע"מ והוצאות פיתוח, באמצעות המינהלת. זה נחשב לפרויקט הראשון שאליו נכנס צה"ל במתכונת של קבוצת רכישה, שלא בדרך של עמותת רכישה כפי שנעשה בעבר. הפרויקט שווק בקרב אנשי קבע כתנאי להארכת שירותם הצבאי, אבל ככל הנראה לא נרשמה אצל אנשי הקבע התלהבות גדולה מהפרויקט או מהמיקום שלו.

נודע כי היו אנשי קבע שרצו לרכוש דירה בפרויקט, אך לא הסכימו להאריך את שירותם, ואחרים שרצו להאריך את שירותם אך לא רצו לרכוש דירה בפרויקט, וכך, במקום רכישת קרקעות לשני מגדלים, הסתפק הצבא ברכישת קרקע למגדל אחד.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לפני כשנה חתם צה"ל על הסכם אופציה לרכישת 182 יחידות דיור בפרויקט גינדי ברמלה, המהוות שני בניינים. צה"ל מימש רק בניין אחד מהשניים (91 יחידות)".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker