אחרי ארבע שנות חופשה בתשלום: שוקי ויטה פורש מהאוצר

ב-2007 הושעה ויטה מתפקיד הממונה על אגף הכנסות המדינה, עוד לפני ששימש בתפקיד, וכיום עומד לדין

מוטי בסוק
שתפו בפייסבוק

>> שוקי ויטה, מי שמונה לפני ארבע שנים לממונה על הכנסות המדינה באוצר, וביום שבו אמור היה להיכנס לתפקיד הושעה מעבודתו, חתם באחרונה על הסכם פרישה מהאוצר.

ויטה עבד במס הכנסה ובהמשך ברשות המסים כ-20 שנה. בתפקידיו האחרונים היה פקיד שומה גוש דן וסמנכ"ל בכיר לשומה וביקורת. בסוף 2006 התמודד על תפקיד מנהל רשות המסים מול ג'קי מצא (שזכה לבסוף במינוי) ואחרים.

זמן קצר לאחר מכן נבחר ויטה, במכרז, לתפקיד הממונה על אגף הכנסות המדינה באוצר. ויטה היה אמור להיכנס לתפקיד ב-1 בפברואר 2007, חודש לאחר שהתפוצצה פרשת השחיתות ברשות המסים.

ממש לפני שאמור היה להתחיל בעבודתו בתפקיד החדש, הושעה ויטה מעבודתו באוצר, ובהמשך הועמד לדין בשורה של האשמות חמורות, שכללו שוחד, מרמה והפרת אמונים. משפטו נמשך גם בימים אלה.

במשך כל תקופת ההשעיה הוצא ויטה לחופשה בתשלום, ולא מונה לו מחליף קבוע כממונה על אגף הכנסות המדינה. במקומו בראש האגף עומדת בארבע השנים האחרונות כממלאת מקום, רו"ח פרידה ישראלי. בשל היעדר מנהל קבוע הידרדר האגף בשנים האחרונות והשפעתו על עבודת האוצר נחלשה. בחודשים האחרונים נעשה ניסיון מצד האוצר להגיע להבנות עם ויטה, שיביאו לפרישתו מהאוצר.

באחרונה הביאו המאמצים להסכמה בין שני הצדדים. ויטה הסכים לפרוש, ובמו"מ שנערך בין הצדדים סוכמו תנאי פרישתו. האוצר וויטה סירבו למסור מה קיבל ויטה תמורת הסכמתו לפרוש מהמשרד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker