לבייב עצר את זכיית אריסון במכרז בית הספר לשוטרים

בעקבות עתירת אפריקה ואלביט נאסר על המדינה להכריז על שיכון ובינוי כזוכה - שעות לאחר החתימה הרשמית

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים6

>> דרמה של הרגע האחרון במכרז הענקי להקמת מרכז ההדרכה של המשטרה בבית שמש: קבוצת אפריקה ישראל ואלביט מערכות עתרה בסוף השבוע לבית המשפט המחוזי בירושלים בדרישה למנוע את ההכרזה על קבוצת פוליסיטי של שיכון ובינוי וחברת G4S (השמירה ישראל), כזוכה במכרז.

העתירה לבית המשפט הגיעה כמה שעות לאחר שכבר התכנסו משרדי האוצר וביטחון הפנים לחתום עם פוליסיטי על הסכם הזיכיון לביצוע הפרויקט. השופט נועם סולברג נענה לעתירה ובמעמד צד אחד הוציא צו ביניים האוסר על מימוש הזכייה של פוליסיטי, לאחר שאפריקה טענה כי המדינה העבירה לה רק חלק מזערי ממסמכי המכרז.

כפי שפורסם ב-TheMarker הוכרזה פוליסטי כזוכה במכרז על חודה של נקודת דירוג אחת. שתי ההצעות דורגו באופן זהה בקטגוריית האיכות, אך פוליסיטי הגישה הצעה זולה ב-5-10 מיליון שקל מזו של אפריקה ישראל - במכרז שהיקפו מוערך בשני מיליארד שקל. באפריקה התרעמו על הליכי המכרז ואיימו כי יעתרו לבית המשפט, בין השאר כדי לקיים הליך התמחרות נוסף (Final & Best).

למרות האיומים נחתם בסוף השבוע הסכם הזיכיון להקמת המרכז ולהפעלתו למשך 22 שנה בלשכתו של השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', ובמעמד מפכ"ל המשטרה היוצא, רב-ניצב דודי כהן, והחשב הכללי, שוקי אורן. הסכם הזיכיון מחייב את פוליסיטי להשלים את הסגירה הפיננסית בתוך שנה מיום החתימה, ולסיים את בנייתו בחלוף שלוש שנים נוספות. מרכז ההדרכה של המשטרה ירכז כ-40% מפעילויות ההדרכה של משטרת ישראל, הפרושות כיום ב-18 נקודות, ויעניק שירותים לכ-2,000 שוטרים מדי יום. בין היתר, יכלול המתקן גם אפשרות לינה של 1,000 איש ושירותי הסעדה.

המתקן יוקם בשיטת P.F.I, שבה הזכיין מממן, מקים ומתפעל את המתקן ואף אחראי על מערכי ההדרכה למשך תקופת ההפעלה. היקף עבודות הבנייה בפרויקט מוערך ב-500-600 מיליון שקל. הזכיין זכאי למענק הקמה בגובה 150 מיליון שקל, נוסף על מענק רבעוני בסך 21 מיליון שקל. את המדינה ייצג בפרויקט משרד עוה"ד גדעון פישר ושות', ופוליסיטי יוצגה על ידי משרד גורניצקי ושות'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker