פרטנר גייסה כ-500 מיליון שקל בהנפקת אג"ח

הגיוס בוצע במסגרת הרחבה פרטית של סדרה ג' שהיקפה הנוכחי מגיע לכ-200 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

במקביל לפרסום תוצאותיה ל-2010, השלימה אתמול בהצלחה חברת הסלולר פרטנר גיוס אג"ח בהיקף של כ-500 מיליון שקל - כך נודע ל-TheMarker. הגיוס בוצע במסגרת הרחבה פרטית של סדרה ג' שהיקפה הנוכחי מגיע לכ-200 מיליון שקל. את הפעולה הובילה לאומי פרטנרס חיתום בניהולו של עופר גרינבאום.

בגיוס השתתפו מרבית הגופים המוסדיים הגדולים - חברות ביטוח ובתי השקעות. אג"ח ג' של פרטנר מדורגות על ידי מעלות בדירוג -AA, נסחרות בתשואה לפדיון יציבה של כ-3%, בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של כשש שנים ועומדות לפירעון בשלושה תשלומי קרן בדצמבר 2016, בדצמבר 2017 ובדצמבר 2018. פרטנר נסחרת בתל אביב ובניו יורק לפי שווי שוק של כ-11 מיליארד שקל, ומחזיקה בחמש סדרות אג"ח שנסחרות בהיקף של כ-2.5 מיליארד שקל.

התמורה בגין גיוס האג"ח הנוכחי צפויה לשמש את פרטנר, בין השאר, להשלמת העסקה לרכישת השליטה בחברת סמייל 012 מידי אמפל של יוסי מימן בתמורה כוללת של כ-1.5 מיליארד שקל (מזומן של כ-650 מיליון שקל ונטילת חובות ללאומי ודיסקונט של כ-800 מיליון שקל). כפי שפורסם ב-TheMarker, עסקת המיזוג פרטנר-012 סמייל הולכת ומתקרבת. זאת לאחר שבימים האחרונים הצליחו פקידי משרד התקשורת ואנשי פרטנר לגשר על הפערים, והגיעו למתווה מוסכם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker