שוק הנדל"ן האמריקאי יעלה לבסר פרויקטים 800 אלף דולר

החברה צפויה לבצע הפרשה נוספת בדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי בגין השקעתה בפרויקט פניקס אריזונה, לאחר שכבר הפרישה 5.2 מיליון דולר בגין הקרקע ב-2006

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

>> השפל בנדל"ן האמריקאי ממשיך להכות בבסר פרויקטים גם ב-2011. בסר פרויקטים, הנמצאת בשליטת נחשון קויתי, צפויה לבצע הפרשה נוספת של 800 אלף דולר בדו"חות הכספיים לרבעון הרביעי של 2010 בגין השקעתה בפרויקט פניקס אריזונה. החברה כבר ביצעה הפרשה של 5.2 מיליון דולר בגין הקרקע שנרכשה במארס 2006.

בסר דיווחה בעבר על כוונתה למכור את אחזקתה בפרויקט פניקס אריזונה, כשמחיר השוק שלו יהיה גבוה מערכו בספרים. ואולם לפי שעה, הירידות המתמשכות במחירי הנדל"ן באריזונה מסכלות את התוכנית, כך שייתכן שבסר תצטרך לוותר על עקרונותיה כדי להיפרד מהשקעתה הכושלת. בסר רכשה את הקרקע באריזונה במארס 2006, שלושה חודשים לפני שמחירי הנדל"ן הגיעו לשיא. ואולם מאז התמוטטו מחירי הנדל"ן באריזונה ב-53%, לפי מדד קייס שילר שמודד את מחירי הדירות ב-20 הערים הגדולות בארה"ב.

ההפרשה הנוספת נדרשה בעקבות הערכת שווי מעודכנת שקיבלה החברה לקרקע. לפי הערכת השווי, שוערך שווי הקרקע ב-16 מיליון דולר המשקפים שווי של 6.4 מיליון דולר לחלקה של החברה בפרויקט (40%).

בבסר העריכו עד כה את הקרקע בדו"חות הכספיים בשווי של 18.5 מיליון דולר על בסיס הערכת שווי קודמת שקיבלה החברה בינואר 2010, ולפיה, הוערכה הקרקע בשווי זה המשקף שווי של 7.4 מיליון דולר לחלקה בקרקע. בכוונת בסר להביא את הערכת השווי לדיון בדירקטוריון ולבצע הפרשה של 800 אלף דולר לירידת ערך הקרקע בספריה, אם הדירקטוריון יאמץ את הערכת השווי.

בסר בונה בפניקס אריזונה על שטח של 24 דונם פרויקט הכולל שלושה מגדלי מגורים בני 32 קומות כל אחד, שיכללו 1,000 יחידות דיור, שטחי מסחר ובילוי. תהליכי השיווק והפיתוח של הפרויקט הושהו עקב המשבר בשוק הנדל"ן. החברה השקיעה 12.4 מיליון דולר בפרויקט שנבנה עם שותף ישראלי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker