קרדן ישראל גייסה 71 מיליון שקל באג"ח

התשואה בהנפקה היתה 2.84% - גבוהה ב-2% מתשואת אג"ח ממשלתיות דומות. החברה תיכננה לגייס 50 מיליון שקל, אבל זכתה בביקושים של פי 2.19 מההיקף המתוכנן של ההנפקה

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

>> קרדן ישראל, מקבוצת קרדן אן.וי, גייסה אתמול 71 מיליון שקל בהרחבת סדרה ד' של איגרות החוב שלה למשך חיים ממוצע של שלוש שנים. החברה תיכננה לגייס 50 מיליון שקל מאג"ח, אבל זכתה לביקוש של פי 2.19 מההיקף המתוכנן של ההנפקה והחליטה לבצע הקצאה נוספת של 7,500 יחידות.

מחיר הסגירה של ההנפקה משקף תשואה אפקטיבית של 2.84%, שגבוהה בשתי נקודות אחוז מתשואת אג"ח ממשלתיות למח"מ (משך חיים ממוצע) דומה. לידר הנפקות, בהנהלת רנן כהן-אורגד, הובילה את ההנפקה. קרדן פעלה בשבועות האחרונים לשיפור נזילותה. מדובר, בין השאר, במכירת 50% מפרויקט נדל"ן בעיר הנאגזו שבסין תמורת 31 מיליון יורו, במכירת 16% ממניות חברת הנדל"ן GTC Poland תמורת 195 מיליון יורו ובמכירת 16% ממניות הבנק הרוסי Sovcom תמורת 36 מיליון יורו. קודם לעסקות אלה מכרה קרדן את החזקתה בחברת הביטוח TBIH תמורת 127 מיליון יורו, ופרעה באמצעות סכום זה חוב בנקאי של החברה הבת KFS.

כתוצאה מהמימושים אישררה חברת הדירוג מעלות את דירוג +BBB, ושינתה את תחזית הדירוג של החברה משלילית ליציבה - בהסבירה כי מכירת הנכסים הגבירה את הנזילות והגמישות הפיננסית של החברה. בכוונת הקבוצה להשתמש בתמורה של מכירת מניותיה ב-GTC להקטנת המינוף הפיננסי ולהגברת הגמישות הפיננסית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker