המועמד החדש במירוץ לתפקיד מנכ"ל כלל ביטוח: עקיבא קליימן

רשימת המועמדים הפנימיים לתפקיד נסגרה אתמול

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ראובן קפלן
ראובן קפלןצילום: נמרוד גליקמן

עקיבא קליימן, מנכ"ל סוכנות ההסדרים תמורה מבית כלל ביטוח ואחד מאנשי הביטוח הפנסיוני הוותיקים והמוערכים בשוק ההון, מועמד לתפקיד מנכ"ל כלל ביטוח. קליימן הוא ממייסדי סוכנות קלע, שב-2002 נכנסה לשותפות עם חברת הפניקס, שרכשה את מלוא השליטה בה ב-2013.

זמן קצר לאחר ההשתלטות של הפניקס על קלע, עבר קליימן לתפקיד מנכ"ל תמורה בכלל ביטוח. קליימן משמש יו"ר פורום ההסדרים הפנסיוניים, הכולל את 16 סוכנויות הביטוח הגדולות בישראל שמתמחות בהסדרים פנסיוניים ומרכזות את הסדרי הפנסיה של כלל המעסיקים במשק.

רשימת המועמדים הפנימיים נסגרה ביום רביעי. רשימת המועמדים החיצוניים תיפתח בקרוב. בין השמות שהוזכרו: ראובן קפלן, בנו של אביגדור קפלן, לשעבר מנכ"ל כלל ביטוח וכיום מנכ"ל משרד העבודה והרווחה, ומוטי רוזן, לשעבר מנכ"ל מנורה מבטחים ביטוח.

ראובן קפלן, כיום מנכ"ל עמידר, הוא בנו של אביגדור קפלן שכיהן כמנכ"ל כלל ביטוח במשך 11 שנה. קפלן האב היה יו"ר רשת מגה, וכיום הוא מנכ"ל משרד העבודה בראשות השר חיים כץ. קפלן הבן שימש מנכ"ל כלל בריאות ופרש לאחר שזכה במכרז לתפקיד מנכ"ל עמידר - שבו הוא מכהן כיום. הוא נחשב מקורב ליו"ר כלל ביטוח, דני נווה.

בתחילת מארס הקימה החברה ועדת איתור למשרת המנכ"ל, בראשות היו"ר דני נווה. שני המועמדים הראשונים והבולטים לתפקיד היו ענת לוין, ראש זרוע ההשקעות של כלל המשמשת סמנכ"לית הכספים בחברה; ומשה ארנסט, המשנה למנכ"ל כלל וראש חטיבת המטה. ארנסט הודיע לפני כמה חודשים על רצונו לפרוש מהתפקיד בתום 11 שנים, אך בינתיים השהה את ההחלטה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker