ח"כים פועלים להפחתה נוספת בנתח המדינה במאגרי הגז

ח"כ ציון פיניאן מציע כי נתח המדינה בתקבולי הגז יגיע ל-45%-52% בלבד, לעומת 52%-62% לפי ששינסקי ■ פיניאן, שמשמש מרכז הקואליציה בוועדת הכספים, אמור לגייס בעבור הממשלה את הרוב הדרוש בוועדה

צבי זרחיה

הלחץ שהפעילו חברות הגז הצליח: בכנסת מגבשים פשרה שלפיה נתח המדינה מתקבולי הגז יגיע ל-45%-52% בלבד, לעומת 52%-62% כפי שהמליצה ועדת ששינסקי. את הצעת הפשרה העלה אתמול ח"כ ציון פיניאן (הליכוד) - כך נודע ל-TheMarker.

נראה כי חברי הכנסת ממתינים להחלטה שיקבל ראש הממשלה בנימין נתניהו בנוגע להמלצות ששינסקי. ולא מן הנמנע שעמדתו של נתניהו תשפיע על החלטתם בסוגיה. חברים בקואליציה טענו בימים האחרונים שיש להגיע לפשרה בין עמדת חברות חיפושי הגז לבין המלצות ששינסקי.

בוועדת הכספים 17 חברים. שמונה מהם כבר הודיעו על תמיכתם בהמלצות ששינסקי: משה גפני (יהדות התורה), שלי יחימוביץ' וראלב מג'אדלה (העבודה), אמנון כהן ויצחק וקנין (ש"ס), זבולון אורלב (המפד"ל החדשה), חיים אורון (מרצ) ושי חרמש (קדימה). ח"כ אחמד טיבי (תע"ל) אמר אתמול כי יצביע "בכיוון של ועדת ששינסקי". כמה מהח"כים אמרו בשיחות פנימיות כי הם תומכים בהמלצות ועדת ששינסקי, אבל יש לאמץ גרסה מתונה שלהן ולהגיע לפשרה עם חברות הגז.

לעומתם, יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ כרמל שאמה (הליכוד) אמר אתמול כי "יש ח"כים שפעלו כלוביסטים של חברות הגז", אם כי סירב לנקוב בשמותיהם של חברי כנסת אלה. שאמה, התומך בהמלצות ששינסקי, אמר: "אם הפוליטיקה תכופף את המלצות ששינסקי הרי ששר האוצר יובל שטינייץ, שיזם את הקמת הוועדה, יצטרך להתפטר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker