אלסטום מכרה את חלקה ברכבת הקלה בירושלים תמורת 24 מיליון שקל

ברגע האחרון הצטרפה לעסקה גם אשטרום הנדסה שרכשה 2.5% ממניות אלסטום - תגדיל את חלקה בסיטיפס ל-47.5%

אבי בר-אלי
אבי בר-אלי

>> ענקית התשתיות הצרפתית אלסטום מכרה את אחזקותיה (20%) בזכיינית פרויקט הרכבת הקלה בירושלים, קבוצת סיטיפס, תמורת 24 מיליון שקל. 17.5% מהמניות רכשה קרן תשתיות ישראל (IIF), המחזיקה כיום ב-10% מהפרויקט, ותגדיל בכך את אחזקותיה בסיטיפס ל-27.5%. קרן IIF מוחזקת בידי קבוצת הראל (40%), עו"ד יהודה רווה וירון קסטנבאום. זאת, כאשר הראל מחזיקה ישירות גם ב-20% ממניות סיטיפס. לפיכך, תגיע קבוצת הראל לאחזקה כוללת של 47.5%.

ברגע האחרון הצטרפה לעסקה גם אשטרום הנדסה, שרכשה 2.5% ממניות אלסטום תמורת 3 מיליון שקל ובכך תגדיל את חלקה בסיטיפס ל-47.5%. לפני שבועיים רכשה אשטרום את מניות פולאר השקעות בפרויקט (17.5%) לפי שווי של 150 מיליון שקל. בנוסף, מחזיקה בפרויקט ואוליה הצרפתית (5%), שסיכמה עקרונית על מכירת מניותיה לקואופרטיב אגד. אלסטום היא ספקית הרכבות לפרויקט. לכן, תשמור על אחזקותיה (80%) בחברת הקבלן של הפרויקט (EPC), וגם על בעלותה המלאה (100%) במניות חברת התחזוקה , המחזיקה בחוזה למשך 22 שנות הפעלת הפרויקט.

המועד המתקרב של הפעלת הפרויקט (אוגוסט 2011) מביא את השותפות הזרות לבחון את מימוש אחזקותיהן במטרה לממש את הרווח היזמי, אך גם להימנע מהלחץ הפוליטי הגובר מצד ארגונים מוסלמים באירופה נגד מעורבותן בפרויקט, העשוי לגבור עם הפעלת הרכבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker