אריק יוגב: "הצגת הבנקים כיועצים אוביקטיביים - פתטית"

המשנה למנכ"ל מגדל אמר את הדברים בפאנל בוועידת עדיף. יהודה בן אסייג ממנורה מבטחים הזהיר מהשלכות התארכות תוחלת החיים, שמגדילה את התחייבויות חברות הביטוח בביטוחי המנהלים

נועם בר
שתפו בפייסבוק

>> "הניסיון להציג את הבנקים כיועצים אוביקטיביים הוא פתטי. הבנקים נמשכים לאן שנוח להם, רק למוצרים הפשוטים והרווחיים כמו גמל והשתלמות" - את הדברים האלה אמר אתמול אריק יוגב, המשנה למנכ"ל החדש בקבוצת מגדל ומנהל חטיבת הלקוחות בה. הדברים נאמרו בפאנל שעסק בקונפליקט הרווחיות והיציבות בענף הפנסיוני, שהתקיים בוועידה העשירית של עיתון הביטוח "עדיף".

בן אסייג אמר כי "הבעיה הגדולה של חברות הביטוח זה מה שמסתתר במחסנים של ביטוחי החיים שהן מוכרות. כבר כיום מעריכים כי בעוד כ-20 שנה תהיה בעיה לחברות הביטוח עם כל הפוליסות שהן מכרו מסוג פוליסות מבטיחות מקדם קצבה. התארכות עקבית בתוחלת החיים גורמת לכך שלאיש מאתנו אין מושג מה יהיה בעתיד עם כל ההתחייבויות האלה שהחברות לקחו על עצמן".

בן אסייג הוסיף כי "יהיה קשה לשחזר את התשואות הגבוהות שהעמיתים התרגלו אליהן בשנים האחרונות. בסוף השנה כל עמית יקבל את שערוך הנכסים שלו והקצבה שתוצג לו תיראה יפה מאוד, אבל הכל אשליה. הכל מתבסס על שיעור רווחיות מסוים שסביר שלא יתממש". בן אסייג מציע אימוץ מלא של המודל הצ'יליאני, המתאים את מסלול החיסכון לגיל העמית - ככל שהגיל גבוה יותר, כך הכסף מנוהל במסלול סולידי יותר: "אחרת במשבר הבא נצטרך להתמודד שוב עם שאלות קשות של עמיתים בני 70. והמשבר יגיע, זו שאלה של זמן".

בדש הצטרף לבן אסייג ואמר כי בפסגות מתכננים לעשות את ההתאמה הזאת כבר בשנים הקרובות. גינת חשב אחרת: "בדיקות שעשינו בהראל לגבי מודל התאמת הסיכון לגיל הלקוח הראו שאמנם הכספים ינוהלו בפחות סיכון, אך גם יניבו פחות חיסכון".

שיזף קבל על הרגולציה שדוחפת את קרנות הפנסיה על חשבון המוצרים האחרים: "השוק מעוות. זה יוביל למצב כמו בבריטניה - לבריטי הממוצע אין פנסיה מספיקה. צריך לאפשר רווחיות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker