ברקליס לקראת סיכום על מרכז מו"פ פיננסי בישראל

המרכז יופעל במסגרת תוכנית ל-5 שנים; הבנק יתחייב להעסיק 25 עובדים בשנה הראשונה ו-80 בשנה השלישית

אורה קורן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורה קורן

>> בנק ברקליס קפיטל נמצא במגעים אחרונים עם הממשלה לקראת חתימה על הסכם להקמת מרכז מחקר ופיתוח (מו"פ) פיננסי בישראל. ברקליס קפיטל יהיה הבנק הראשון שיחתום על התוכנית שהושקה במחצית השנייה של 2010.

משרדי האוצר והתמ"ת מעריכים כי בישראל פוטנציאל להעסקת מאות עובדי מו"פ בתעשיית הפיננסים העולמית. המשרדים השיקו תוכנית לעידוד חברות פיננסים רב-לאומיות להקים בישראל מרכזי מו"פ בתחום הפיננסים, שמתפתח בשנים האחרונות.

התוכנית תופעל על ידי לשכת המדען הראשי של משרד התמ"ת ומטרתה לפתח ולייצר מנוע צמיחה חדש למשק הישראלי בענפי הפיננסים. התוכנית היא חלק מהכלים לפיתוח תעשיית ההיי-טק שקידמו שני המשרדים בשם "יתרון יחסי", שאושרה על ידי הממשלה והכנסת.

על פי התוכנית, חברות פיננסים שייכנסו לפרויקט ייהנו מתמיכה ממשלתית לתקופה של עד חמש שנים ויתחייבו כי במסגרת המרכזים יועסקו בישראל לפחות 25 עובדי מו"פ בתום השנה הראשונה של תקופת הפעילות המאושרת, לפחות 50 עובדים בתום השנה השנייה ולפחות 80 עובדי מו"פ מתום השנה השלישית ואילך. בנוסף, מתחייבת החברה כי לפחות 90% מעובדי המו"פ יהיו אזרחי ישראל.

שיעורי התמיכה הממשלתית בתוכנית יהיו 40% מסך כל התקציב הכולל שיאושר על ידי לשכת המדען הראשי לפרויקטים שיבוצעו בשנה הראשונה והשנייה, 30% בשנה השלישית והרביעית ו-25% בשנה החמישית. פרויקטים שיבוצעו בפריפריה יזכו לשיעורי תמיכה של 50% בשנה הראשונה והשנייה, 40% בשנה השלישית והרביעית ו-35% בחמישית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker