לקוחה ביקשה לפדות קופת גמל אך קיבלה מפסגות טופס לביטול הבקשה

פסגות: "הנציג פעל כשטובת הלקוחה לנגד עיניו, ובלי שגרם לעיכוב"

נועם בר
שתפו בפייסבוק

>> כ-1.3 מיליארד שקל נפדו מקופות הגמל של פסגות ב-2010 - היקף הפדיונות הגבוה בענף הגמל. תואר לא מחמיא זה כנראה הביא לכך שבמחלקת שימור לקוחות של בית ההשקעות הגדול בשוק ההון פועלים במרץ, אולי בקצת יותר מדי מרץ, כדי למתן את זרם הפדיונות ולשמר את הלקוחות.

אלא שלמחרת התברר כי מבחינת פסגות הסיפור לא נגמר. נציג פסגות התקשר לשכנע את הלקוחה ובעלה לוותר על משיכת הכסף, והציע הפחתה בדמי הניהול. השיחה הגיעה למקום העבודה של השניים.

"סירבנו לשוחח ואמרנו שאנחנו עומדים על דעתנו ורוצים למשוך את הכסף. לאחר שניתקנו, הוא צילצל למזכירה שלנו והודיע לה שהוא שולח בפקס טופס שצריך לחתום עליו ולהחזירו", היא מספרת. לדבריה, היא חשבה שבפסגות מבקשים אישור לבקשה שהגישה בבנק. "בעלי חתם על הטופס. אבל כשבאתי לחתום על הטופס שלי שמתי לב שמדובר בטופס אחר - 'ביטול בקשת משיכת קרן ההשתלמות' - כששמי ותעודת הזהות שלי מופיעים בו".

פרטי הלקוחה מולאו בידי פסגות בנוסח "אני מבטלת את בקשת המשיכה של קרן ההשתלמות פסגות כנרת". כלומר בפסגות ניסו להחתים את הלקוחה על טופס ביטול העברה, כשהיא חושבת שמדובר בטופס הפוך. מבחינת עמית שמקבל טופס כזה, לא נותר אלא לדלג ישר לשורת החתימה, לחתום ולפקסס חזרה.בסופו של דבר הלקוחה לא חתמה, והכסף הגיע לחשבונות השניים תוך ארבעה ימי עסקים - כנדרש בחוק.

מפסגות נמסר בתגובה: "בהתאם לנדרש על פי חוק, מרגע שניתנה בקשת משיכה לכספי הקופה, ובלא קשר לחילופי דברים בין נציג בית ההשקעות ללקוחה ולבעלה, הועבר הכסף אל הלקוחה תוך ארבעה ימי עסקים. הנציג, שביקש להתריע בפני הלקוחה בדבר משמעות ביצוע פעולה בלתי הפיכה בקופה נזילה ולהיטיב את התנאים שקיבלה עד כה, פעל כשטובתה בלבד לנגד עיניו, ובלי שגרם לעיכוב בטיפול בבקשתה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker