טלרד חוזרת לרווחיות ורוכשת את מגלקום ב-40 מיליון שקל

אחרי שנתיים קשות, תהליך הייעול שעברה טלרד - שנמצאת בשליטת קרן פורטיסימו - מתחיל לתת אותות

מיכאל רוכוורגר
שתפו בפייסבוק

>> איש העסקים יובל כהן, שותף ומנהל של קרן השקעות פורטיסימו, הנפיק בצורה מוצלחת את חברת סודה סטרים, שבשליטת הקרן. ההנפקה, לפי שווי חברה של יותר מ-700 מיליון דולר, הניבה לקרן רווח של מאות אחוזים. כעת מקווים בקרן לשחזר את ההצלחה גם בטלרד נטוורקס הפרטית, בה מחזיקה הקרן בשיעור של כ-86%.

המצב הקשה של טלרד גרם באותה התקופה לבעלת המניות העיקרית שלה דאז (69%), כור תעשיות מקבוצת אי.די.בי, להרים ידיים. במארס 2009 העבירה כור את מרבית אחזקותיה בטלרד לפורטיסימו קפיטל - ללא תמורה. כור ויתרה אז במקביל על רוב הלוואות הבעלים של עשרות מיליוני שקלים שהעניקה בעבר לטלרד, ונותרה עם אחזקה של 10% בחברה. פועלים ונצ'רס מחזיקה ב-4% הנותרים.

לאחר יציאת כור מרוב השקעתה מינה יובל כהן את עצמו ליו"ר טלרד, והביא לתפקיד המנכ"ל את רן בוקשפן. השניים קיבלו לידיהם חברה עם חובות של כ-20 מיליון דולר וחשש כבד להמשך קיומה כעסק חי.

כהן ובוקשפן החלו תהליך הבראה ארוך, שכלל ארגון מחדש, ביטול קווי מוצרים מפסידים, צמצום כוח אדם מכ-600 עובדים לכ-100 עובדים כיום, הגדרת תוכנית עבודה והתמקדות בכמה פעילויות רווחיות, העיקרית שבהן היתה פיתוח מוצרים בתחום האופטיקה והאינטרנט עבור חברות מובילות כמו סיאנה (Ciena) ואוויה (Avaya). כמו כן התמקדה החברה בפיתוח מוצרים המאפשרים שדרוג ופיתוח רשתות לעולם ה-NGN.

התוצאות ניכרו בדו"חות הכספיים: טלרד רשמה שיפור בהכנסות לרמה שנתית של כ-30 מיליון דולר, ועברה מהפסדים של עשרות מיליוני דולרים לרווח של עשרות מיליוני שקלים בשנתיים האחרונות. הרווח שימש כולו לצמצום חובות.

השיפור בתוצאות החזיר את החברה, לראשונה זה 10 שנים, גם למסלול הרכישות. ל-TheMarker נודע כי באחרונה השלימה טלרד את רכישת מלוא הפעילות של חברת מגלקום תמורת כ-10 מיליון דולר (כ-40 מיליון שקל). מגלקום, המצויה בעלות אנשי עסקים פרטיים, נחשבת לחברה ישראלית מובילה במתן פתרונות אינטגרטיביים בתחומי תקשורת, מחשוב ובקרה.

טלרד פועלת בישראל וכן במדינות באפריקה, אסיה ודרום אמריקה. בטלרד מקווים כי רכישת מגלקום תגדיל את היקף הפעילות שלה בצורה משמעותית, ותאפשר את פריצת מגלקום לחו"ל, כך שהיקף ההכנסות של החברות המאוחדות יגדל פי שניים בתוך כמה שנים. עדיין מוקדם מדי לדבר על הנפקה, אך סביר להניח כי נושא זה מתחיל להסתובב בראשו של כהן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker