נכשל המו"מ במפעלי ים המלח; העובדים: נשבות ללא הגבלת זמן

העובדים, ששובתים מיום שלישי, דורשים תוספת שכר בשיעור של 20%. העובדים מתנגדים לדרישת ההנהלה לבצע שינויים ארגוניים במפעלים ללא התייעצות עם נציגיהם

חיים ביאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
חיים ביאור

>> מועצת עובדי מפעלי ים המלח החליטה אתמול להמשיך בשביתה, והפעם כהגדרתה, "ללא הגבלת זמן". נכשל ניסיון לגבש הסכם שיביא לסיום השביתה בחברה, שבבעלות קונצרן כימיקלים לישראל.

נציגי העובדים גם הביעו התנגדות לדרישת ההנהלה להעניק לה "גמישות ניהולית", באופן שהיא תוכל לבצע שינויים ארגוניים בחברה, כגון ניוד עובדים ממחלקה אחת לשנייה או מתפקיד לתפקיד בהתאם לצורכי החברה ללא היוועצות עם נציגי העובדים. נציגי העובדים מתנגדים גם לדרישת ההנהלה להתנות תשלום פרמיות לעובדים בהתחייבות של מועצת העובדים להימנע משביתה או עיצומים במפעלי ים המלח במשך חצי שנה לפחות.

לטענתם, זו "דרישה חסרת תקדים ביחסי העבודה ואין להתנות תשלום כספים המגיעים לעובדים בהתחייבות מצידם להימנע ממאבק".

מפעלי ים המלח, חברה בת של כימיקלים לישראל (כיל) שבשליטת סמי ועידן עופר, מושבתים מאז יום שלישי האחרון על ידי 1,500 העובדים. פעילות הייצור והשיווק של החברה משותקת, פרט למתקן לייצור ברום-כלור, שהעובדים הסכימו להמשיך להפעילו במתכונת רגילה, כדי לא לגרום לנזק סביבתי.

יו"ר מרחב הנגב של ההסתדרות, מאיר בביוף, הביע צער על כשלון המשא ומתן וגיבה את החלטת מועצת העובדים להמשיך בשביתה ולקיימה ללא הגבלת זמן, עד שיושג הסכם בינה לבין ההנהלה.

הנהלת מפעלי ים המלח מסרה בתגובה כי עובדי החברה נהנים ממשכורות ותנאים נלווים מהטובים במשק הישראלי. לטענת החברה, השביתה פרצה בצורה פראית וחסרת אחריות, שעלולה לגרום לבעיות בטיחות לעובדים ולנזק סביבתי. "אנו מצרים על כך שאינטרסים לא ענייניים של יו"ר מועצת העובדים ושל ההסתדרות מסכנים את העובדים", נמסר מההנהלה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker