ועדת השרים הסירה מסדר יומה את ההצעה להגביל את דמי הניהול בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה

יולי אדלשטיין: "התייקרות דמי הניהול בעקבות רפורמת בכר אינה מוצדקת ופוגעת בחיסכון הפנסיוני של הציבור"

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ועדת השרים לחקיקה הסירה אחר הצהריים מעל סדר יומה את הצעת החוק להגבלת דמי הניהול בקופות הגמל ובקרנות הפנסיה בעניין שהוגשה על ידי קבוצת ח"כים בראשות חיים כץ (ליכוד) ושלי יחימוביץ (עבודה).

ועדת השרים דחתה לפני כחודשיים את הצעת החוק בעקבות התנגדותו להצעת החוק של שר האוצר יובל שטייניץ. היום היא נדרשה לדון בה מחדש בעקבות ערעור על החלטתה להתנגד להצעת החוק שהגיש השר יולי אדלשטיין. לדברי אדלשטיין, התייקרות דמי הניהול בשיעור חד בעקבות "רפורמת בכר" אינה מוצדקת ופוגעת בחיסכון הפנסיוני של הציבור. "דמי הניהול עושקים את הציבור החוסך לפנסיה ללא כל פיקוח ורגולציה".

אדלשטיין אומר כי למרות שמשרד האוצר הציג צעדים להגבלת דמי הניהול אין להסתפק בהם ויש לחוקק את הצעת החוק הפרטית. לפי הצעת חוק: דמי הניהול בקרנות פנסיה מקיפות יוגבלו ל-3.5% מהתשלומים השוטפים בתוספת 0.2% מהסכום המצטבר בקרן הפנסיה. כיום דמי הניהול הם כ-6% בהפקדות שוטפות בתוספת חצי אחוז מהסכום המצטבר.

דמי הניהול בביטוחי מנהלים יוגבלו לפי ההצעה עד 4% מהתשלומים השוטפים בתוספת 1% מהסכום המצטבר. כיום עד 13% מההפקדות השוטפות בפוליסה בביטוחי מנהלים חדשה.

דמי הניהול בקרנות פנסיה חדשות כלליות, קופות גמל וקרנות השתלמות יוגבלו לפי ההצעה ל-0.7% מהסכום המצטבר בקרנות ובקופות. כיום, גובה דמי הניהול הוא עד 2% מהצבירה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker