ועדת השרים דחתה ההחלטה בהצעת חוק ריבית זכות ללקוחות עו"ש

סטנלי פישר, והמפקח על הבנקים דודו זקן, מתנגדים להצעת החוק לפיה הבנקים ישלמו ריבית בגין פקדונות זכות ללקוחותיהם ■ אקוניס: "מדובר בהצעת חוק צרכנית מהמעלה הראשונה, מוסרית, צודקת והגיונית

צבי זרחיה

ועדת השרים לחקיקה דחתה בצהריים את החלטתה בדבר הצעת החוק להנהגת ריבית זכות בבנקים. לישיבה הגיע נגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר, שביקש להסיר את ההצעה מעל סדר יומה של הוועדה. יו"ר ועדת השרים שר המשפטים יעקב נאמן, לא קיים הצבעה על הצעת החוק והודיע שהדיון בה יערך רק בעוד כמה חודשים.

המדובר בהצעת חוק שלפיה הבנקים ישלמו ריבית בגין פקדונות זכות ללקוחותיהם בחשבונות עו"ש. הצעת החוק הוגשה על ידי הח"כים אופיר אקוניס (ליכוד), משה גפני (יהדות התורה),וציון פיניאן (ליכוד). נגיד בנק ישראל פרופ' סטנלי פישר, והמפקח על הבנקים דודו זקן, מתנגדים להצעת החוק. זקן נפגש בשבוע שעבר עם אקוניס, גפני ופיניאן הביע את תמיכתו.

אקוניס אמר כי אינו מסתפק בהסדרים לתשלום ריבית זכות שהוצעו על ידי בנק לאומי ובנק הפועלים והוא דורש שכל הבנקים ישלמו ריבית ללקוחותיהם. "אני נחוש להמשיך בהליכי החקיקה של הצעת החוק חרף התנגדותו של בנק ישראל", אמר אקוניס . "המדובר בהצעת חוק צרכנית מהמעלה הראשונה, מוסרית צודקת, והגיונית. ההצעות הוולונטריות של הבנקים באו בעקבות יוזמת החקיקה והן אינן מספקות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker