דלק מכרה בארות נפט בארה"ב ב-11 מיליון ד'

דלק אנרגיה תרשום בעסקה רווח של 8.5 מיליון דולר. המנכ"ל, גדעון תדמור: קיבלנו מחיר מצוין, אנו שוקלים למכור את כל פעילות החברה בארה"ב כדי להתמקד בפיתוח תגליות הגז בישראל

יורם גביזון
שתפו בפייסבוק

>> דלק אנרגיה שבשליטת קבוצת דלק (80%) של יצחק תשובה מכרה חלק מנכסי הנפט שלה בטקסס ב-11 מיליון דולר. החברה תרשום על המכירה רווח של 8.5 מיליון דולר, שייזקף ברבעון הראשון של 2011.

גדעון תדמור מנכ"ל דלק אנרגיה אמר כי החברה השיגה מחיר טוב של 110 אלף דולר לחבית ליום, לעומת המחיר המקובל בתעשייה - בין 50 ל-100 אלף דולר לחבית ליום. לדבריו, דלק אנרגיה מנהלת בנוסף משא ומתן למכירת נכסי נפט וגז כך שהעסקה הנוכחית עשויה להיות ראשונה בסדרה של עסקות שבהן תימכר כל פעילותה של דלק אנרגיה בארה"ב.

בדלק אנרגיה מעריכים כי מכירת יתרת פעילותה בארה"ב, אם אכן תושלם, לא תניב רווח או הפסד מהותיים. תדמור ציין, עם זאת, כלל נכסי האנרגיה של החברה בארה"ב רשום בספריה בשווי של 150 מיליון דולר. בחברה מסבירים את ההחלטה לממש נכסים בארה"ב ברצונה להתמקד בעסקי הליבה שלה בישראל, לנוכח תגליות הגז בתמר, דלית ולויתן.

נכסיה של דלק אנרגיה בארה"ב כוללים 83.5% משותפות Aries (אריאס), שמחזיקה 200 בארות נפט בדרום ארה"ב. חלקה של דלק אנרגיה בעתודות הנפט המוכחות של אריאס מגיע ל-1.3 מיליון חביות נפט ול-1.1 מיליארד מ"ק גז טבעי.

דלק ארה"ב רכשה בינואר 2008 את הבעלות המלאה בחברת Elk תמורת 96 מיליון דולר בהלוואה לעשר שנים בסכום של 100 מיליון דולר מבנק אוף סקוטלנד. פירעון ההלוואה הובטח בשעבוד על כל נכסיה של Elk. נכסים אלה כוללים עתודות מוכחות של 9.2 מיליון חביות נפט, 2.5 BCF גז טבעי וזכויות הפקה וחיפושים ביוטה ובניו מקסיקו.

הנכס העיקרי של Elk הוא זכויות בשדה רוזוולט ביוטה, שבו 16 בארות מפיקות. ההכנסות המהוונות (בריבית של 10%) שיפיק שדה רוזוולט הוערכו ב-117 מיליון דולר והעלות החשבונאית של הזכויות בשדה רשומות בספרי דלק אנרגיה ב-106 מיליון דולר נכון לסוף 2009 - אם כי יש להניח שהתמורה לדלק אנרגיה לא תגיע לסכום זה משום שההשקעה מומנה במלואה על ידי הלוואה בנקאית.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker