כלל ביוטכנולוגיה מנסה בפעם השלישית להיפטר מקיורטק

לאחר ששני הסכמים קודמים למסחור תרופה לטיפול בסרטן של קיורטק עם טבע ופייזר הסתיימו בלא כלום, חתמה כלל ביוטכנולוגיה על הסכם למכירת הבעלות המלאה בקיורטק לחברת אינסייט תמורת 5.5 מיליון דולר במזומן ותשלומים מותני עמידה באבני דרך של עד 550 מיליון דולר

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

חברת כלל ביוטכנולוגיה שבשליטת לן בלווטניק ממשיכה להעמיד על המדף חברות בנות שהיו הבטחה גדולה - אך לא מומשה. שבוע לאחר שהודיעה על מו"מ למכירת החברה הבת מדיוונד (35%), חתמה חברת כלל ביוטכנולוגיה על הסכם למכירת הבעלות המלאה בחברה הבת (53%) קיורטק לחברת אינסייט (InSight), כשחלקה של כלל ביוטכנולוגיה בתמורה מסתכם ב-3 מיליון דולר - כלומר לפי שווי חברה של 5.5 מיליון דולר.

לן בלווטניקצילום: Bloomberg

זו הפעם השלישית שבה כלל ביוטכנולוגיה ממסחרת את הטכנולוגיה של קיורטק לפיתוח תרופות אימונותרפיות למחלות סרטן, לאחר שבפעמיים הקודמות החזירו הרוכשים את זכויות הפיתוח לבעלי מניותיה של קיורטק ובעיקר לכלל ביוטכנולוגיה. על פי ההסכם, אינסייט תקדם את תוכנית הפיתוח של pidilizumab, שהיא התרופה שמפתחת קיורטק. עלות התוכנית עד לשלב המסחור, בתוספת תשלום מיידי לבעלי המניות של קיורטק, מגיעה ל-50 מיליון דולר.

התמורה לבעלי מניותיה של קיורטק תכלול תשלומים עתידיים נוספים, וביניהם תשלום מצטבר של עד 550 מיליון דולר על פי עמידה באבני דרך ממכירות pidilizumab או מהקניין הרוחני של קיורטק; תמלוגים חד ספרתיים ממכירות התרופה או מהקניין הרוחני; ו-20% ממכירת שוברים שיקנו לרכוש קדימות (Priority Review Vouchers) בבחינת רשות המזון והתרופות האמריקאית (FDA) את הקניין הרוחני של קיורטק. על פי ההסכם, בתקופת הביניים שבין מועד החתימה לבין מועד ההשלמה, שעשויה לארוך מספר חודשים, אינסייט תממן את פעילותה של קיורטק בהתאם לתוכנית עבודה מוסכמת מראש.

עם השלמת העסקה, אינסייט תקדם את תוכנית הפיתוח של pidilizumab לטיפול ב-DIPG, שהוא סרטן מוח נדיר שתוקף 300 ילדים בשנה בארה"ב ושיעור התמותה ממנו הוא הגבוה ביותר מבין גידולי המוח בילדים, עם תוחלת חיים חציונית של 10 חודשים. כיום אין טיפול תרופתי מאושר להתווייה זו. אינסייט צפויה לבצע ניסוי קליני מכריע שיכלול 45 חולים בארה"ב ובישראל וייתכן שגם באירופה. אינסייט מעריכה שה-FDA עשוי לתת לתרופה של קיורטק מעמד של תרופה פורצת דרך ומסלול של אישור מואץ.

קיורטק היתה בעבר אחד הנכסים החשובים של חברת כלל ביוטכנולוגיה. עסקת המסחור הראשונה שלה היתה עם חברת טבע בספטמבר 2011, כאשר טבע הודיעה שתממש אופציה להגדיל את אחזקתה בקיורטק באמצעות השקעה של 19 מיליון דולר בחברה ומימון פעילות המחקר והפיתוח שלה בסכום של עד 50 מיליון דולר. בעקבות מינויו של ד"ר ג'רמי לוין כמנכ"ל טבע במקומו של שלמה ינאי בינואר 2012 ערכה טבע בחינה מחודשת של תוכניות הפיתוח שלה והגיעה למסקנה שתחום מחלות הסרטן רווי. טבע החזירה במארס 2013  ללא תמורה במזומן את כל מניותיה בקיורטק (78%) בתמורה לתמלוגים של 20% ממכירות קיורטק.

כלל ביוטכנולוגיה עשתה מאמץ נוסף למסחר את pidilizumab בדצמבר 2014 כשחתמה על עסקה עם חברת מדיוויישן (Medivation), לפיה קיבלה מדיוויישן את הזכות לפתח ולמסחר את התרופה תמורת 5 מיליון דולר במזומן; התחייבות לממן את פעילות הפיתוח בסכום של עד 100 מיליון דולר; והתחייבות לתשלומים מותנים בהשגת אבני דרך של פיתוח ויעדי מכירות בסכום של עד 330 מיליון דולר. מדיוויישן אכן השקיעה בפיתוח התרופה, אולם לאחר שנמכרה לפייזר תמורת 14 מיליארד דולר באוגוסט 2016 החזירה מדיוויישן את זכויות הפיתוח לקיורטק בספטמבר 2017, בתמורה לתשלומים מותני עמידה באבני דרך בסכום כולל של 20 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker