מה עושים כשהחברה לא מוכנה לקבל בחזרה מוצרים

חתול בשק

אביב דילבסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אביב דילבסקי

>> לפי חוק החזרת מוצרים, ניתן להחזיר מוצר באריזתו המקורית בתוך 14 יום. ואולם מה עושים אם החברה לא מכבדת את החוק - ויום בהיר אחד האדמה בולעת את נציגי החברה?

לאחר שיחתה עם מנהלת השירות, קיבלה ב' הודעה מהחברה שהנושא נמצא בטיפול ההנהלה. בשלב זה עדיין לא חלפו 14 הימים להחזרת המוצר, לפי חוק. לאחר שלא נוצר עמה קשר כעבור כמה ימים, ניסתה ב' ליצור קשר עם החברה, אך היא לא זכתה למענה במרכז השירות, ועל אף הבטחת החברה - היא גבתה את התשלום הראשון כבר בדצמבר. גם ניסיונות TheMarker לפנות אל החברה לא צלחו.

במועצה לצרכנות התקבלו בשנה האחרונה עשרות תלונות על אריאל בונוס, המעלות חשש להפרות של חוק הגנת הצרכן. כמה מהתלונות מתייחסות לטענת נציגי החברה כי ביטול עסקה בלתי אפשרי לפני אספקת המוצרים לרוכש, ולכך שהחברה התעלמה מהודעות ביטול עסקות וחייבה רוכשים בכל זאת. לפי המועצה, החוק קובע כי במקרה של ביטול עסקת מכר מרחוק על העוסק לבטל את עסקת האשראי או להשיב את התמורה ששולמה בתוך 14 יום מיום הודעת הביטול. הפרת החוק מקנה לצרכן זכות לתבוע פיצוי של 10,000 שקל בנוסף להשבת התמורה.

כמו כן, העסק חייב לשלוח טופס גילוי נאות לכל המאוחר במועד האספקה, המפרט את תנאי העסקה ומידע בדבר זכות הביטול. בהיעדר טופס גילוי, ניתן לבטל את העסקה גם אם עברו 14 יום מיום קבלת המוצר. "התלונות נגד אריאל בונוס מעלות חשש להפרת הוראות החוק בעניין מכר מרחוק: אי מסירת טופס גילוי ואי השבת התמורה במקרה של ביטול תוך המועד הנקוב בחוק", אומרת עו"ד יעל כהן-שאואט מהמועצה.

כהן-שאואט מוסיפה כי "חשוב להזהיר את הציבור כי בכל העסקות הטלפוניות הצרכן לא רואה את המוצר, ואם הוא מתחרט לאחר קבלתו יש לזה מחיר: 5% ממחיר המוצר או 100 שקל - הנמוך מבין השניים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker