מדוע וייבר תצליח היכן שסקייפ נכשלה?

ווב 3.0

גדי להב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גדי להב

<<הזמן שנותר עד ליום שבו נפסיק לשלם על שיחות טלפון ועל הודעות sms התקצר משמעותית בחודשיים האחרונים. למעשה, היום הזה כנראה ממש מעבר לפינה, ולמיני-מהפכה הזאת שבדרך אחראית אפליקציה אחת, עדיין לא מאוד נפוצה, שהורדה לא פחות מ-10 מיליון פעמים באותם חודשיים - וייבר.

אז למה וייבר תגרום למהפכה ולא סקייפ, חברה ותיקה בהרבה, עם מותג חזק יותר ומודל הכנסות שכבר עובד? ההבדל הקטן אבל הענקי בין וייבר לסקייפ הוא באופן השימוש: כדי להשתמש בסקייפ עליך לפתוח חשבון מיוחד, עם שם משתמש וסיסמה, ולחפש אנשים שתרצה לשוחח אתם באופן אקטיבי. וייבר עובדת אחרת לגמרי: מרגע שהורדת את האפליקציה, היא מתלבשת על ספר הטלפונים שלך, מאתרת אנשי קשר שכבר הורידו את האפליקציה ומייצרת באופן אוטומטי רשימת אנשי קשר שאליהם אפשר להתקשר בווייבר - רשימה הזהה בעיצובה ובהתנהגותה לרשימת אנשי הקשר שקיימת על הסמארטפון. או במלים אחרות - אפס מאמץ.

לסקייפ, כנראה, יש עדיין יותר הורדות מלווייבר, אבל צריך וייבר היא הילד החדש בשכונה, ועד השבוע היא הציעה שירות רק לבעלי אייפון, בעוד שסקייפ קיימת גם על מכשירי אנדרואיד ונוקיה. ההימור שלי - אם סקייפ לא תתעשת, וייבר תעבור אותה בחודשים הקרובים רק בגלל נוחות השימוש בה.

אם וייבר אכן תעשה זאת, זה יהיה עוד סיפור שמדגיש את חשיבות חוויית המשתמש כגורם להצלחה בעולם הדיגיטלי. יתרון טכנולוגי קריטי עבור כל מוצר או שירות, אך לא מספיק. כדי לנצח צריך גם לגשר על הפער שבין הטכנולוגיה ליכולת הקהל להשתמש בה, או במלים אחרות - לייצר טכנולוגיה נגישה. שימוש בספר הטלפונים הקיים והמוכר קל בהרבה מיצירת רשימה חדשה לחלוטין של אנשי קשר.

את מה שאולי תעשה וייבר עשו כבר חברות אחרות, ובראשן כמובן אפל. האייפון והאייפד אינם רק מתקדמים טכנולוגית. יש להם תכונה חשובה בהרבה - אפל הצליחה ליצור מכשירים שגם ילד בן שלוש יכול לתפעל. ומי שטרם ראה זאת, מוזמן לתת אייפון לפעוט כזה ולראות מה קורה

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker