בנק ירושלים לא מתייאש: מנסה שוב להתמזג עם דקסיה ישראל

לאחר שממשלות צרפת ובלגיה פיזרו את גרעין השליטה בבנק דקסיה ישראל לגופים מוסדיים - פנה בנק ירושלים בהצעה לבצע עסקת מיזוג בין שני הבנקים - שתהפוך אותם לבנק עם הון עצמי של כ-1.5 מיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
סניף של בנק ירושלים
סניף של בנק ירושליםצילום: גוגל סטריט ויו

מספר שנים אחרי שלא הצליח להשתלט על בנק דקסיה ישראל - מנסה כעת בנק ירושלים את מזלו בפעם נוספת. כך, שבועות לאחר שממשלות צרפת ובלגיה פיזרו את גרעין השליטה בבנק דקסיה ישראל לגופים מוסדיים, פנה היום (ג׳) בנק ירושלים, שבשליטת משפחת שובל ובראשות זאב נהרי, אל דקסיה ישראל בהצעה לבצע עסקת מיזוג בין שני הבנקים - עסקה שאם תצא אל הפועל תהפוך אותם לבנק עם הון עצמי של כ-1.5 מיליארד שקל.

"לשני הצדדים יש עניין רב בהוצאת העסקה לפועל בנסיבות הקיימות ובסביבת התחרות הנוכחית. הבנק יוכל ליהנות בין השאר משיפור משמעותי בביצועים", כך כתב דירקטוריון  בנק ירושלים במכתב לדירקטוריון דקסיה, והוסיף כי "כעת, כאשר דקסיה ללא גרעין שליטה, נוצרה הזדמנות מתוך אינטרס אחיד לבעלי מניותיכם להביא למיזוג לתועלת בעלי המניות בשני הבנקים". בדיווחים לבורסה לא צויין מה השווי שלפיו תתבצע העסקה.

עם תום המכירה, הסתיימו 17 שנות שליטה של ממשלות צרפת ובלגיה בבנק. אין זו הפעם הראשונה שבה בעלי המניות בדקסיה מנסים למכור את אחזקותיהם. בעבר כבר נעשו ניסיונות, שלא צלחו, למיזוג בין בנק ירושלים לדקסיה, וכעת הפתרון של בעלי השליטה יהיה למכור את המניות בבורסה.

עבור דקסיה העולמית מדובר במהלך שמתבצע לאחר שהנהלת דקסיה ישראל, בראשות המנכ"ל אוליבייה גוטמן, השלימה את התוכנית האסטרטגית. התוכנית כללה, בין השאר, חלוקת דיווידנד של יותר מ-300 מיליון שקל, מכירת נתח מתיק האשראי לגופים מוסדיים ב-1.5 מיליארד שקל, ופירעון מוקדם של פיקדונות ושטר הון לחברה האם בכמה מאות מיליוני שקלים. המכירה מתבצעת כחלק מההחלטה שהתקבלה בדקסיה העולמית ליציאה מפעילות במקומות שאינם נחשבים יותר אסטרטגיים עבור קבוצה.

המפקחת על הבנקים, חדוה בר, העניקה אישור להתקדם עם המכירה, ולהפיכתו של דקסיה לבנק ללא גרעין שליטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker