הקשר שבין טאואר לשיבוט הכבשה דולי

כשהמשקיעים מתרגלים ל-13 שנות הפסדים

חגי עמית
חגי עמית

>> 1997 היתה שנה מעניינת. באותה השנה פותח מנוע החיפוש גוגל, הנסיכה דיאנה נהרגה בתאונת דרכים, והכבשה דולי שובטה בבריטניה. זו היתה השנה שבה הונג קונג הוחזרה לידי הסינים והסרט "טיטאניק" הוקרן בראשונה. 1997 גם היתה השנה האחרונה שאותה סיכמה חברת טאואר, חברת השבבים ממגדל העמק, ברווח. ב-13 השנים שחלפו מאז התרגלו המשקיעים להצגת הפסדים בלבד של החברה.

ברבעון השלישי של 2010 עברה טאואר לראשונה לרווח בשורה התחתונה אחרי תקופת יובש של עשור. היה זה רווח צנוע של מעט יותר ממיליון דולר. אם תצליח החברה לסיים את 2011 כולה ברווחיות יהיה זה לא פחות ממהפך. טאואר, או טאואר ג'אז בשמה הנוכחי, תפרסם היום דו"חות לסיכום הרבעון הרביעי של 2010.

טאואר

גם בעולם מחלקות האנליזה המכירתיות (Sell Side) מחירי יעד כאלה אינם שגרתיים. הם מייצגים את הפער בין המשקיעים למודי האכזבות מהחברה, אל מול מנהליה האופטימים, שעדיין מאמינים ביכולתה ליהפך למשהו אחר.

לטאואר מצפה עוד עבודה. בשלושת הרבעונים הראשונים של 2010 הסתכמו הוצאות המימון שלה ב-56 מיליון דולר - אל מול רווח תפעולי של 22 מיליון דולר. ואולם, הזינוק במכירות החברה, שנובע משינוי המודל העסקי שלה בעקבות רכישת ג'אז, יחד עם התכווצות הדרגתית צפויה בהוצאות המימון שלה והגברת היכולת התחרותית שלה, עשויים להביא בשנים הקרובות סוף סוף לסיפור התפנית שהציג המנכ"ל שלה, ראסל אולוואנגר, כשהגיע לנהל אותה לפני כמעט שש שנים.

אם טאואר תצליח לסיים את 2010 בזינוק של 70% בהכנסות ותציג צמיחה נוספת של 10% ל-560 מיליון דולר ב-2011, כפי שמנבאים אנליסטים, היא תוכל להתגבר על משקולת מימונית של התחייבויות בהיקף של יותר מחצי מיליארד דולר, ולהתחיל להציג תוצאות שיצדיקו את השווי שעליו מדברים האנליסטים. בהתחשב בהיסטוריה של החברה, יהיה זה הישג לא פחות מורכב משיבוט הכבשה דולי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker