ראש המועצה האזורית אשכול לוילנאי: לעצור מיגון הגנים עד לתוצאות תחקיר קריסת הקיר בעין השלושה

ראש המועצה חיים ילין: לעצור לאלתר את כל העבודות הקשורות לפרויקט

רז סמולסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

>> "אנו רואים כהכרח לעצור לאלתר את כל העבודות הקשורות לפרויקט מיגון גני הילדים ביישובי עוטף עזה, בכל האתרים, עד לאחר שיתקבלו תוצאות תחקיר המקרה וימוצו המסקנות" - כך כתב באחרונה ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, במכתב לשר להגנת העורף, מתן וילנאי.

ילין כתב את הדברים בעקבות קריסת קיר הדף שנועד למגן גן ילדים בקיבוץ עין השלושה, שגרמה למותו של פועל בניין שעסק בעבודות המיגון במקום. התקרית אירעה לפני כשבועיים במהלך עבודות המיגון שבוצעו בגן.

"לצערנו, המקרה מעלה ספקות ותהיות לגבי תקינות התכנון והתנהלות הביצוע עד כה - ספקות ותהיות שמין הראוי שייבדקו וייבחנו, למען ביטחון ובטיחות ילדינו", הוסיף ילין במכתבו לשר.

רב פקד שי בדש, מפקד משטרת אופקים, מסר ל-TheMarekr בנוגע לחקירת המקרה כי "מדובר ברשלנות. החקירה מתנהלת בימים אלה בשני מישורים: המישור הפלילי, הנבדק על ידי המשטרה; והמישור הבטיחותי, שנבדק על ידי משרד התמ"ת".

דובר מרחב דרום של המשטרה הוסיף: "החקירה נמצאת בראשיתה, ועוסקת כרגע בגרימת מוות ברשלנות. כל הגורמים הקשורים להעסקה של הפועל שנהרג ולחוזה שנחתם עם הקבלן נחקרים". מפקד המשטרה והדובר סירבו להתייחס לזהות הקבלן שביצע את עבודות המיגון.

קיר ההדף שקרס בעין השלושה נבנה מול ארון חשמל, במטרה למנוע פגיעה אפשרית בו והתפרצות של שריפה במסגרת עבודות המיגון של הגן. מדובר באתר בנייה פעיל שפועל בשבועות האחרונים ולא בקיר קיים.

משרד הביטחון מסר בתגובה: "מייד לאחר האירוע, הורה אגף הבינוי במשרד הביטחון להפסיק את עבודות הקבלן עד לסיום חקירת המשרד ומשרד התמ"ת. בשבוע הקרוב צפוי להתקיים תחקיר בנושא אצל מנכ"ל משרד הביטחון. שאר הקבלנים המבצעים עבודות מיגון באזור עוטף עזה ממשיכים בעבודתם".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker